pultuszczak

Facebook


Z apelem do pieszych

2018-03-23 1:14:10

Pułtuscy policjanci w ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym apelują nie tylko do kierowców, aby podczas jazdy parzyli na drogę, a nie w ekran telefonu, ale także do pieszych. Korzystanie ze smartfonów, zwłaszcza kiedy chcemy przejść na drugą stronę jezdni, może być bardzo niebezpieczne

Każdy z nas pewnie nie raz był świadkiem sytuacji, jak ktoś zapatrzony w ekran telefonu prawie wchodzi na szklane drzwi sklepu lub słup latarni ulicznej. Sytuacja może wydawać się zabawna, chociaż w momencie kiedy taka osoba weszłaby bezpośrednio pod jadący pojazd, konsekwencje dla niej mogłyby być tragiczne. Skupiając jedynie swoją uwagę na telefonie, nie jesteśmy w stanie odpowiednio kontrolować tego, co się dzieje na drodze.
W obowiązujących przepisach dla kierujących za korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przewidziany jest mandat karny w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych, natomiast pieszy tym przepisom nie podlega. „Niechroniony” za nieuwagę płaci zdrowiem, a w niektórych przypadkach nawet życiem.
Dlatego, włączając się w akcję „SMARTSTOP”, pułtuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej wręczali ulotki, zachęcali i apelowali do pieszych, aby w momencie przejścia przez jezdnię odłożyli telefon, wyjęli słuchawki z uszu i skupili się na drodze, żeby bezpiecznie dojść do celu.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *