pultuszczak

Facebook


Z apelem do pieszych

2018-03-23 1:14:10

Pułtuscy policjanci w ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym apelują nie tylko do kierowców, aby podczas jazdy parzyli na drogę, a nie w ekran telefonu, ale także do pieszych. Korzystanie ze smartfonów, zwłaszcza kiedy chcemy przejść na drugą stronę jezdni, może być bardzo niebezpieczne

Każdy z nas pewnie nie raz był świadkiem sytuacji, jak ktoś zapatrzony w ekran telefonu prawie wchodzi na szklane drzwi sklepu lub słup latarni ulicznej. Sytuacja może wydawać się zabawna, chociaż w momencie kiedy taka osoba weszłaby bezpośrednio pod jadący pojazd, konsekwencje dla niej mogłyby być tragiczne. Skupiając jedynie swoją uwagę na telefonie, nie jesteśmy w stanie odpowiednio kontrolować tego, co się dzieje na drodze.
W obowiązujących przepisach dla kierujących za korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przewidziany jest mandat karny w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych, natomiast pieszy tym przepisom nie podlega. „Niechroniony” za nieuwagę płaci zdrowiem, a w niektórych przypadkach nawet życiem.
Dlatego, włączając się w akcję „SMARTSTOP”, pułtuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej wręczali ulotki, zachęcali i apelowali do pieszych, aby w momencie przejścia przez jezdnię odłożyli telefon, wyjęli słuchawki z uszu i skupili się na drodze, żeby bezpiecznie dojść do celu.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *