pultuszczak

Facebook


Z 3 promilami za kółkiem

2018-08-30 10:46:11

40- latka odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Z dyżurnym pułtuskiej komendy skontaktował się mężczyzna, który podejrzewał, że kierująca osobówką kobieta może znajdować się pod działaniem alkoholu. Za wskazanym samochodem natychmiast udali się funkcjonariusze pułtuskiej patrolówki. Opisany pojazd zatrzymali w Klukowie (gm. Świercze). Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Ponadto okazało się, że kontrolowana 40- latka ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie ponownie przed Sądem.

Przypominamy! kierowca samochodu, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, naraża się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Kary drastycznie wzrastają w przypadku ponownego popełnienia takiego samego przestępstwa, np. świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym wzrasta dwukrotnie, do 10 tysięcy zł. Z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów stanowi odrębne przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci dziękują zgłaszającemu za czujność i właściwą postawę na zagrożenie ze strony nieodpowiedzialnej 40- latki. Być może w ten sposób udało się zapobiec kolejnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każda informacja przekazana na numer alarmowy 997 zostanie sprawdzona, nawet ta anonimowa.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *