pultuszczak

Facebook

XV OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

2022-06-21 7:20:54

Wzięło w niej udział 10 drużyn z 9 przedszkoli. Jej organizatorzy to MOSiR i PRZEDSZKOLE JĘZYKOWE KIDS` ACADEMY. Spotkanie na murawie stadionu miejskiego było wielkim przeżyciem dla przedszkolaków, również rekreacją ruchową na świeżym powietrzu

Gwar był ogromy, a głośne słowa: “Uwaga, uwaga! Prosimy o ciszę, za chwilę rozpoczniemy XV OLIMPIADĘ PRZEDSZKOLAKÓW” uzasadnione.Dyr. Przedszkola Językowego KIDS`ACADEMY, Ewelina Rupińska: – To nasza druga OLIMPIADA, dziś mamy ten zaszczyt być organizatorem spotkania, bardzo się z tego cieszymy. Już jesteśmy po zapaleniu znicza, zapaliłam go wraz z Marysią Czarnecką, kapitanem naszej drużyny.

XV OLIMPIADĘ otworzyli: dyrektor MOSiR Marcin Nożykowski i zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski: – Powracamy po pandemii, widać po waszych uśmiechniętych buziach, że warto wrócić do OLIMPIADY. Ci, którzy brali udział w pierwszych olimpiadach, są już pełnoletni i pewnie fantastycznie wspominają rywalizacje sportowe. A teraz pytanie: które przedszkole dzisiaj wygra? No, tak jak myślałem, wszystkie przedszkola wygrają, więc miłej zabawy wam życzę, rywalizacji w duchu FAIR PLAY – zwrócił się do zebranych M. Miłoszewski.

Prezentacji artystycznej dokonały przedszkolaki z Kids`Academy, tańczyły  i śpiewały. To był dobrze przygotowany występ.

Następnie przystąpiono do losowanie numerów drużyn w poszczególnych konkurencjach, a tych było pięć: rzut woreczkiem, tunel, sztafeta, skoki dodawane i toczenie piłki. Pierwszy losował Wojtek, przedszkolak z PIĄTKI – wylosował… szóstkę. Hania z MALINOWEGO PRZEDSZKOLA wybrała czwórkę, Ignaś z CZWÓRKI ósemkę, Adam z TRÓJKI piątkę, Marysia z Kids`Academy wylosowała jedynkę! Igor z URWISA dziewiątkę, Amelka z MINILAND-u siódemkę, FAUSTYNKA dziesiątkę, Gabryś ze ŚWIĘTEJ RODZINY dwójkę, Nikodem z CZWÓRKI trójkę.

Pierwsza konkurencja to rzut woreczkiem w planszę cyfrową, ale najpierw serie próbne. Potem start za startem – kolejne konkurencje. Dzieciaki ostro kibicowały przedstawicielom swoich drużyn. Było o co walczyć, pierwsze miejsca w OLIMPIADZIE to wielki zaszczyt dla przedszkolaków, wychowawczyń grup i dyrekcji oraz rodziców dzieci.

Wyniki? I miejsce PM nr 5, II Malinowe Przedszkole, III PM nr3.

 

Kazimierz Dzierżanowski 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…