pultuszczak

Facebook


X-Volley Mistrzem XII edycji PALS !

2017-03-23 9:45:11

Parafrazując słowa piosenki Elektrycznych Gitar, można by rzec: „to już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść”

W niedzielę, 19 marca została rozegrana ostatnia kolejka Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2016/17.
Hala sportowa Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku była naszą areną sportową przez prawie pół roku, za co składamy serdeczne podziękowania pani Annie Kamińskiej dyrektorowi Publicznego Gimnazjum Nr 1 i jej pracownikom.
W ostatniej kolejce ważyły się losy wszystkich drużyn występujących w rozgrywkach PALS.Pierwszy mecz pomiędzy drużynami FML Pułtusk, a młodzieżą z teamu Piękne i Bestie, w którym grały urocze trzy dziewczyny, zakończył się łatwym zwycięstwem tych pierwszych (2-0). Po tym spotkaniu stało się jasne, że w drugiej grupie jest następująca kolejność: VII miejsce – Piękne i Bestie, VI – ISKRA Pułtusk, V- FML Pułtusk.
W drugim pojedynku drużyny z pierwszej grupy walczyły o trzecie miejsce. Mecz pomiędzy zespołami Golądkowo i CzarPoll zgromadził sporą grupę kibiców, która miała co oglądać. Pierwszy set był bardzo emocjonujący, wyrównany i zacięty. Skończył się grą na przewagi 25-27 dla CzarPollu. W drugim secie Golądkowiacy nie nawiązali walki jakby z nich zeszło powietrze i łatwo przegrali do 14 i cały mecz 0-2. Wynik tego pojedynku przyniósł następujące rozstrzygnięcia w klasyfikacji końcowej: IV miejsce – GOLĄDKOWO, III – CzarPoll.
Ostatnie spotkanie pomiędzy drużynami X-Volley Karniewo i Bomb Squad zapowiadało się ekscytująco. Bardzo zmotywowani karniewiacy z długą ławką rezerwowych od początku pierwszego seta imponowali bardzo dobrą grą i na niewiele pozwolili przeciwnikom, wygrywając do 19. Drugi set był najbardziej widowiskowy i zacięty. Po wielu zwrotach akcji Bomb Squad wygrał do 23 i wyrównał mecz na 1-1 ! w setach. W tie-breku X-Volley znów górą wygrywając do 10, a mecz 2-1. Euforia, nieopisana radość na boisku, bo po siedmiu latach grania w naszych rozgrywkach X-Volley Karniewo po raz pierwszy zdobywa tytuł Mistrza Ziemi Pułtuskiej. Skład zwycięskiej drużyny: Rafał Witkowski, Michał Szwejkowski, Grzegorz Jackowski, Paweł Jakubiak, Grzegorz Książak, Piotr Zając, Damian Jaglarski, Adam Czajkowski, Patryk Pawłowski, Dawid Szwejkowski, Sebastian Kaźmierczak, Piotr Matusiak, Bogumił Suchodolski i Piotr Kowalski. Osiągnięte przez Bomb Squad drugie miejsce w PALS to też ogromny sukces. Wielkie brawa dla obu drużyn za wspaniały pojedynek i dla wszystkich ekip za cały sezon siatkarski.
W tym miejscu pragnę podziękować kibicom przychodzącym do hali jak i czytelnikom za zainteresowanie naszymi rozgrywkami.
Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały medale i puchary, a kapitanowie zostali wyróżnieni statuetkami. Nagrodzony medalem został również pięcio i pół letni Wojtek Szczypiński za kibicowanie w PALS (był prawie na wszystkich meczach). Dekoracji drużyn dokonali: pani Róża Krasucka zastępca burmistrza miasta Pułtusk, pan Wojciech Gregorczyk dyrektor MOSiR i pan Andrzej Krawczyński sędzia PALS.
Na wszystkich zawodników oraz zgromadzonych kibiców czekała jeszcze jedna nie lada niespodzianka – ogromny tort. Za dostarczenie i poczęstunek serdecznie dziękujemy pani Annie i Sławomirowi Kachel.
Dziękuję panu Andrzejowi Krawczyńskiemu za sędziowanie i pomoc przy organizacji naszych rozgrywek. I ja – pod adres MOSiR organizatora tych rozgrywek, otrzymałem od uczestników PALS-u dużo ciepłych słów, za co dziękuję i mówię do zobaczenia w kolejnym sezonie.
MOSiR
Janusz Pawlak
P1060424

P1060428

P1060439

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *