pultuszczak
Wzruszeni i dumni

2023-07-30 11:20:43

Policjanci obchodzą swoje lipcowe święto gromadząc się na uroczystych apelach. Są one okazją do podziękowań za kolejny rok trudnej i niewdzięcznej służby, w której każdego dnia funkcjonariusze narażają swoje bezpieczeństwo, nawet życie. Wręczane są odznaczenia medale, awanse. W tym roku, w poniedziałek 24 lipca, Tygodnik uczestniczył w centralnych obchodach Święta Policji, które odbyły się na placu Zamkowym w Warszawie, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Powodem były nominacje na I stopień oficerski dwóch młodych mieszkańców naszego powiatu – Adama Wiśniewskiego i Cezarego Knyżewskiego.

Adam i Czarek są absolwentami pułtuskiego Liceum mundurowego CN-B Feniks, kolegami z jednej klasy. Swoją przyszłość od początku edukacji w szkole ponadpodstawowej wiązali ze służbami mundurowymi, zastanawiali się tylko czy wybrać wojsko, straż pożarną czy policję. Obaj postawili na tę ostatnia opcję i po rekrutacji otrzymali propozycje podjęcia studiów na kierunku Nauka o policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Naukę łączyli z praktyką, czyli służbą w komendach, do których zostali przydzieleni – Adam w KPP w Pułtusku, Czarek w KMP w Ostrołęce. Za nimi cztery trudne lata dzielenia czasu między naukę i pracę. Obaj ukończyli studia z wyróżnieniem.

W poniedziałek, 24 lipca, na centralnych obchodach Święta Policji, wraz z ponad 100 innymi funkcjonariuszami zostali awansowani na I stopień oficerski podkomisarza Policji. Na uroczystość przybyli ich bliscy (w tym autorka artykułu i zdjęć – dumna ciocia Czarka) – rodzice, dziadkowie, krewni, narzeczona Adama, który już w sierpniu stanie na ślubnym kobiercu, a jego świadkiem będzie oczywiście Czarek. Wszyscy niezwykle wzruszeni i dumni, bo chłopaki są jednymi z kilku zaledwie najmłodszych promowanych na stopień oficerski funkcjonariuszy. Mama Adama ze łzami w oczach powiedziała, że w tym dniu towarzyszą jej ogromne emocje i radość z sukcesów syna. Dumna z Adama jest także jego narzeczona Patrycja. Rodzina Czarka równie wzruszona i szczęśliwa. Obaj, mimo młodego wieku, bardzo poważnie z zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy. Studia i służba w komendach, rzucenie na tak zwaną głęboką wodę, spowodowało, że szybko wydorośleli, choć zdają sobie też sprawę jak wiele jeszcze muszą się nauczyć od starszych kolegów i przełożonych. Źródłem tej wiedzy jest nie tylko uczelnia, ale przede wszystkim codzienna służba.

Tygodnik życzy Adamowi i Czarkowi sukcesów, ludzkiej życzliwości, no i kolejnych awansów!
EDKomentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *