pultuszczak

Facebook


Wzmożone działania – WIELKANOC 2017

2017-04-14 9:30:10

Zbliżają się Święta a z nimi zwiększone natężenie ruchu na trasie. Pułtuscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi będą czuwać nad płynnością i bezpieczeństwem ruchu, kontrolować prędkość i stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy o tym, że to głównie od nas zależy czy te święta miną w spokojnej i radosnej atmosferze

W Wielki Piątek (14.04.17) pułtuscy policjanci rozpoczynają działania ”Wielkanoc 2017”, które potrwają do poniedziałku (17.04.17). Akcja ma zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Celem jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.
Funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
Rozsądnie planujmy trasę i czas przejazdu. Wyjedźmy wcześniej, unikajmy pośpiechu i dróg głównych, które są bardziej zatłoczone niż drogi gminne. Nie jedźmy w godzinach największego ruchu, to mniej bezpieczne i wydłużające czas przejazdu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są jeszcze inni jej użytkownicy – bądźmy wobec nich kulturalni.
Przypominamy o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. W dniu 15 kwietnia 2017 roku obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz w dniach 16 i 17 kwietnia br. w godz. od 8:00 do 22:00
Apelujemy, aby obyczaj śmigusa – dyngusa nie stał się wybrykiem chuligańskim. Przypominamy rodzicom – uświadamiajcie pociechy, że polewanie wodą przypadkowych przechodniów i pojazdów w ruchu naraża innych na niebezpieczeństwo. To wykroczenie!
Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *