pultuszczak

Facebook


Wypadek owiany tajemnicą

2015-10-06 5:53:55

Zwykle tego typu wypadki relacjonujemy na bieżąco, dzięki informacjom przesyłanym nam przez rzecznika prasowego KPP w Pułtusku. Tym razem było jednak inaczej

O zdarzeniu z 2 września dowiedzieliśmy się kilka dni później, od chcącej zachować anonimowość mieszkanki. Zadzwoniła, by zapytać czy w najbliższym wydaniu Tygodnika zamieścimy jakąś informację na temat groźnego zdarzenia w Niestępowie. Była przejęta, bo jak stwierdziła, mogło się skończyć o wiele bardziej tragicznie, gdyż kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Pani sugerowała by przyjrzeć się sprawie, gdyż na miejsce wezwany był podobno policjant będący bliską osobą dla sprawcy wypadku i dlatego podejrzewa, że coś tu może zostać, delikatnie mówiąc, złagodzone.
Przyjęliśmy sygnał, zasięgając również informacji na profilu facebook OSP w Pokrzywnicy, gdzie przeczytaliśmy iż (…) Po dotarciu na miejsce zdarzenia w przydrożnym rowie zastaliśmy pojazd marki volvo. Na miejscu działał już Zespół Ratownictwa Medycznego,który zajmował się osobą poszkodowaną. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Działania nasze polegały na odcięciu akumulatora z pojazdu, zorganizowaniu przejazdu samochodów przez Obrębek oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja trwała ok 3 godzin. Zadysponowane jednostki.OSP POKRZYWNICA GLBA IVECO 4 ratowników, JRG PSP PUŁTUSK.
Z facebooka pokrzywnickiej straży pochodzą również publikowane przez nas zdjęcia wypadku.
Spokojnie czekaliśmy na informację z pułtuskiej komendy, chcąc potwierdzić okoliczności zdarzenia, jego przyczyny i to, co sugerowała dzwoniąca do naszej redakcji pani. Chodziło o stan trzeźwości kierowcy. Niestety, notatki z tego wypadku nie otrzymaliśmy, trzeba więc było zapytać i wyjaśnić. 15 września, czyli prawie 2 tygodnie od zdarzenia w Niestępowie, rzecznik prasowy KPP w Pułtusku sierż. sztab. Alicja Bobińska odpisała nam, że:w dniu 2 września 2015 w Pokrzywnicy kierujący pojazdem Volvo na łuku drogi nie zachowując należytej ostrożności, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Pojazd wpadł w poślizg i dachował. Kierujący z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Pułtusku. Kierowca na miejscu zdarzenia nie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z uwagi na obrażenia. Aby ustalić jego stan trzeźwości została pobrana od niego krew i wysłana do badań. Do chwili obecnej nie jeszcze wyników tych badań. W związku z zaistniałym wypadkiem KPP Pułtusk prowadzi dochodzenie.
Postanowiliśmy więc poczekać z publikacją na wyniki badań krwi kierowcy i ponownie zapytaliśmy o nie w poniedziałek, 28 września. Dowiedzieliśmy się, że mężczyzna który spowodował wypadek w Niestępowie był nietrzeźwy. Pani rzecznik nie udostępniła nam jednak informacji, ile promili we krwi wykazało badanie.
– Nie podajemy wyników zawartości alkoholu we krwi. Mogę jedynie powiedzieć, że wyniki wskazały na stan nietrzeźwości – stwierdziła Alicja Bobińska.
Jesteśmy tym naprawdę mocno zdziwieni, bo przecież przy okazji opisywania zdarzeń drogowych policja raczej zawsze udostępniała takie dane w oficjalnych, przesyłanych do prasy komunikatach. A jednak w tym szczególnie tajemniczym przypadku, tłumaczy się dobrem śledztwa…

Komentarze

1 komentarz

  1. Veroxian odpowiedz

    Jak kwiat potrzebuje słońca aby być keatiwm, tak człowiek potrzebuje miłości aby być człowiekiem. Wasze szczęście jest naszym szczęściem. Uroczystość zrobiła na nas ogromne wrażenie. Niezapomniane chwile mama i tata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *