pultuszczak

Facebook


Wybór odpowiedniej bramy skrzydłowej

2019-03-13 11:19:39
Kiedy nadchodzi moment postawienia bramy wjazdowej, klienci decydują się na funkcjonalne i praktyczne rozwiązania, które wraz z ogrodzeniem pełni jednakową, spójną całość. Zwykle na działkach zastosowanie mają bramy przesuwne i skrzydłowe.

 

Na każdego typu działce można stosować bramę przesuwną, która jest dość popularnym typem bramy, ponieważ jest bardzo łatwa w użyciu wraz z wmontowanym systemem sterowania. Napęd w tego typu bramach powinien być dostosowany do wagi, wymiarów bramy oraz tego w jakiej mierze brama jest eksploatowana. Decydując się na bramę przesuwną należy wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu na działce, gdyż brama przesuwna wymaga miejsca na szkielet przeznaczony do chowania się dużego skrzydła. Bramy przesuwne można także podzielić na:

      • Bramę samonośną, która (jak sama nazwa wskazuje) porusza się sama w powietrzu, bez dodatkowego oparcia, nie dotykając podłoża.
      • Bramę szynową, która posiada szynę biegnącą wzdłuż bramy, po której skrzydło się posuwa.

Popularnym typem bram wjazdowych są także bramy skrzydłowe, które mogą być obsługiwane manualnie lub za pomocą odpowiedniego napędu. Mają one szerokie zastosowanie na działkach, które nie dysponują miejscem na zamontowanie bramy przesuwnej, która z kolei tego miejsca wręcz wymaga. Do wyboru dostępne są bramy dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe.

Te pierwsze mogą być otwierane ręcznie lub co jest o wiele praktyczniejsze przy pomocy napędu, dzięki któremu można otworzyć bramę bezpośrednio z wnętrza samochodu lub z domu. Brama jednoskrzydłowa montowana jest na słupku przy pomocy zawiasów, jednak jej otwieranie ręczne może być dość uciążliwe, są odpowiednie na długie i szerokie posesje.

Jeśli chodzi o wygląd bram wjazdowych najlepiej, jakby były one dostosowane nie tylko do gustu właścicieli posesji ale również, należy wziąć pod uwagę to, by pasowała do całego otoczenia. W tym celu właściciel posesji może wybrać odpowiedni rodzaj bramy klasycznej tzw. kutej oraz nowoczesne aluminiowe z szerokimi poziomymi przęsłami.

fot. lakate.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *