pultuszczak

Facebook


Wszystko wypadło świetnie

2016-09-22 12:51:55

Zorganizowane przez Nadnarwiankę, przy współpracy z Urzędem Miasta, obchody 95-lecia klubu można uznać za bardzo udane

Do tego oczywiście w dużej mierze przyczynił się komplet punktów Nadnarwianki w meczu ligowym, a to było tego dnia najważniejsze. Jednak należy docenić także całą otoczkę, która towarzyszyła nam tego dnia na stadionie przy ulicy Daszyńskiego.

A trzeba pamiętać, że nie jest to „okrągła” rocznica, więc nie możemy się doczekać, co ciekawego zostanie przygotowane na 100-lecie istnienia jednego z najstarszych klubów na Mazowszu. Przeciwko Sonie, zawodnicy zagrali w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach, których repliki mogli zakupić także kibice. Obie drużyny zostały wyprowadzone na murawę przez Młodych Orłów Nadnarwianki.

Wszystko udało się zorganizować zgodnie z planem, a jak przyznaje prezes Nadnarwianki Łukasz Pieńkos, udało się zrobić nawet więcej niż początkowo planowano. Dopisała frekwencja, której wzrost w porównaniu z poprzednim sezonem mogliśmy zaobserwować już we wcześniejszych meczach. Atmosfera wokół klubu jest coraz lepsza. Można powiedzieć, że także pogoda dopisała nawet aż za bardzo, bo upalna jak na wrzesień temperatura dawała się we znaki zarówno zawodnikom pierwszej drużyny i Sony Nowe Miasto, jak i old-bojów Nadnarwianki grających później przeciwko graczom Legii Champions.

Przed południem zorganizowano turniej dla roczników 2008/2009 (wygrały Młode Orły z tego rocznika – podopieczni Rafała Krzyżewskiego, którzy pokonali drużyny z Łochowa, Ostrołęki i Płońska) oraz turniej szachowy i strzelecki. Nie zabrakło oficjalnych przemówień i odznaczeń, z których listą można zapoznać się obok.

Pułtuski obiekt na pewno nigdy nie gościł jednocześnie tylu zasłużonych zawodników, z jednej strony dla Nadnarwianki, ale dzięki zaproszeniu old-bojów Legii, także dla Warszawy i polskiej piłki. W drużynie Nadnarwianki nie mogło zabraknąć oczywiście Artura Salamona, a z zaproszenia skorzystali również zawodnicy choćby z czasów trzecioligowych, znakomici napastnicy – Mariusz Rembowski, Sebastian Janusiński, wieloletni znakomity prawy obrońca Andrzej Elak, który podobnie jak Paweł Białowicz, został tego dnia uhonorowany statuetką „Zasłużony dla klubu”.

Pojawili się również Mariusz Soska, Piotr Ausfeld (zdobywca dwóch bramek w wygranym 3:2 spotkaniu), czy też grający na przełomie wieków Cezary Blaźniak (dołożył trzecie trafienie) oraz Dariusz Kowalczyk. Nie zabrakło także występującego jeszcze całkiem niedawno bramkarza Łukasza Wilczewskiego. Klub zaprosił legendarnego golkipera Zbigniewa Gurlagę, który grał w piłkę jeszcze po pięćdziesiątym roku życia, jednak z powodu kontuzji nie mógł się stawić.

Również Legia stawiła się w mocnym składzie. Takie nazwiska jak Leszek Pisz, Zbigniew Mandziejewicz, Jerzy Podbrożny, Cezary Kucharski czy Maciej Śliwowski znane są na pewno wszystkim kibicom interesującym się choć trochę historią warszawskiej Legii. To uczestnicy Ligi Mistrzów, Mistrzowie Polski, uczestnicy Mundialu czy półfinaliści Pucharu Zdobywców Pucharów. Kilku z nich, jak Pisz czy też Jacek Cyzio, grało w Legii razem z Arturem Salamonem w sezonie 1990/1991. Nie mógł pojawić się Maciej Szczęsny, między słupkami Legii zagrał więc rezerwowy bramkarz Nadnarwianki, młody Aleksander Dobrosielski.

Na pewno nikt ze zgromadzonych tego dnia na stadionie, nie mógł się nudzić. Organizatorom należą się wielkie brawa. Zarówno prezesowi Pieńkosowi, jak i kierownikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Piotrowi Karkowskiemu oraz nowemu dyrektorowi MOSiR-u Wojciechowi Gregorczykowi.

Zarówno młodzież (wygrywając poranny turniej), seniorzy (wygrywając ważny mecz ligowy) oraz old-boje (pokonując utytułowanych odpowiedników z Legii w meczu pokazowym), dali sobie i kibicom tego dnia powody do radości, godnie obchodząc 95-lecie Nadnarwianki.
W meczu old – bojów wystąpili:

Nadnarwianka: Ł.Wilczewski – A.Elak, C.Blaźniak, A.Stępkowski, P.Białowicz, M.Soska, P.Brodzki, A.Salamon, D.Kowalczyk, P.Ausfeld, F.Kotarski, P.Boratyński. I.Waloch, P.Boratyński, M.Rembowski, G.Chmielewski, S.Janusiński

Legia: A.Dobrosielski (w zastępstwie) – Z.Mandziejewicz, P.Czachowski, A.Sazanowicz, J.Cyzio, J.Kasprzak, L.Pisz, J.Podbrożny, C.Kucharski, M.Śliwowski, P.Włodarczyk.

W SOBOTĘ WRĘCZONO ODZNACZENIA:

Mazowieckiego Związku – Honorowe Odznaki:

1. Wiśniewski Leon – Złota

2. Trukawka Tadeusz – brąz

3. Tarnowski Henryk – brąz

4. Kaliszuk Wiesław – brąz

Ciechanowsko- Ostrołęckiego:

1. Pizoń Józef – złota

2. Krajewski Antoni – złota

3. Salamon Artur – złota

4. Biernacki Edward – złota

Burmistrza – Podziękowania za działalność na rzecz pułtuskiego sportu:

1. Plagowski Jerzy

2. Pankratiew Andrzej

3. Dela Roman

Zasłużony Dla Klubu:

1. Elak Andrzej

2. Wełna Dariusz

3. Białowicz Paweł

4. Dubaj Janusz

5. Marks Jerzy

nad1

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *