pultuszczak

Facebook


WŚRÓD NOCNEJ CISZY

2020-01-07 10:55:39

W eleganckiej restauracji MILORD pracownicy GRUPY GAJDA-MED spotkali się na uroczystej wieczerzy wigilijnej. Przybyło na nią ponad 200 osób. Służbie zdrowia towarzyszyli przedstawiciele lokalnej władzy, przedsiębiorcy, przyjaciele GRUPY, także zaprzyjaźnione przychodnie

Licznie zebranych powitał dr Robert Gajda, wśród nich zamiejscowych gości, z licznych filii mazowieckich. – Ta obecność wszystkich państwa jest takim symbolem i oznaką szacunku dla nas. Bardzo sobie to cenimy, ta wasza obecność jest dla nas niezmiernie istotna, odczuwamy ją jako wsparcie – powiedział dr Gajda i przeszedł do opowiedzenia tego, „co się zdarzyło w tym roku oraz o naszych marzeniach, o naszych życzeniach”.
– Panie dyrektorze, szanowni państwo, z różnych miejscowości gromadzimy się w tej Sali i ważne jest, że niezależnie od tego skąd przybyliśmy, żebyśmy się tu czuli jedną rodziną – zwrócił się do uczestników wieczerzy ks. prałat Wiesław Kosek. – Stąd też, jak to zwykle bywa w święta, nie może zabraknąć kolędy. Na naszym spotkaniu wigilijnym, po świetnym przemówieniu pana dyrektora, proponuję, byśmy zaśpiewali kolędę.
„Wśród nocnej ciszy – zaintonował ks. Kosek. – A teraz wsłuchajmy się w słowa EWANGELII świętego Łukasza” – padło z mównicy. Życzenia? Te skierowane były do wszystkich, ale przede wszystkim do służby zdrowia. – Moi drodzy, życzę wam siły, pogody ducha, ponieważ nam wszystkim jesteście potrzebni – zdrowi, mocni, silni i radośni, pogodni duchem.
Dyrektor Gajda: – Dziękuję za słowa skierowane do nas.
Z życzeniami świątecznymi wystąpił również starosta Jan Zalewski i zastępca burmistrza Tomasz Sobiecki, po których kelnerzy wnieśli na świątecznie udekorowane stoły – zastawione różnym zimnym jadłem (śledź, karp w galarecie, sałatka warzywna, rolada z tuńczykiem) – barszczyk z uszkami i zupę grzybową z łazankami. Nie zabrakło ryby z ziemniakami i kapustą z olejem, pierogów z kapustą i grzybami. I wszelkich ciast.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *