pultuszczak

Facebook

WRZUCALI PŁYTY BETONOWE DO KANAŁKU

2020-08-20 2:31:53

ZAREAGOWAŁ POLICJANT PO SŁUŻBIE

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zapobiegł dalszemu niszczeniu pułtuskiego kanałku. Na widok młodych ludzi, dewastujących mienie miasta, zareagował szybko i skutecznie – powiadomił oficera dyżurnego pułtuskiej jednostki. Funkcjonariusze zatrzymali trzech nieletnich. Zebrane materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu.
Są sytuacje, kiedy policjanci reagują wręcz instynktownie. Zwłaszcza wówczas, kiedy widzą, że ktoś potrzebuje pomocy bądź łamie prawo. Nie ma znaczenia, czy są wtedy w służbie, czy poza nią.
Wczoraj, po godzinie 19., policjanci interweniowali wobec trzech chłopców, którzy wrzucali płyty betonowe do kanałku, przy ul. Benedyktyńskiej. Odrywali je od brzegu, którymi był wyłożony. Zauważył to funkcjonariusz będący po służbie. Nie chcąc dopuścić do dalszej dewastacji – natychmiast zareagował. Powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego pułtuskiej jednostki. Chłopcy przyznali, że z nudy wrzucili do wody siedem betonowych płyt. Ujęci na miejscu to 14 – letni mieszkańcy Pułtuska i Winnicy. Zostali przewiezieni do Komendy, skąd następnie przekazani opiekunom. Materiały z interwencji zostaną przesłane do Sądu rodzinnego i nieletnich.
Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody. Zostały zaledwie dwa tygodnie „wolności” od obowiązków szkolnych.
Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozważne zachowanie, a do rodziców i opiekunów o zwracanie szczególnej uwagi na to, co robią ich pociechy w czasie wolnym.
Opiekunie – zwróć uwagę na to, w jaki sposób Twoja pociecha spędza wolny czas, w jakim towarzystwie, jak się zachowuje po powrocie do domu – poświęć chwilę na rozmowę z dzieckiem – warto sobie przypomnieć, czego należy się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wakacje były beztroskie i bezpieczne!
podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…