pultuszczak

Facebook


Wrócili do swojej szkoły

2017-06-21 10:31:20

Wzruszające spotkanie absolwentów LO im. Piotra Skargi

3 czerwca odbyło się spotkanie „20 lat po maturze” absolwentów pułtuskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Rozpoczęło się o godzinie 16.00, uroczystą mszą świętą w Kościele św. Piotra i Pawła. Po mszy byłych uczniów przyjęła w gościnnych murach szkoły dyrektor Barbara Meredyk. O swoich wrażeniach opowiedziała Tygodnikowi uczestniczka spotkania absolwentów Agnieszka Karkowska – Nasiadko, której dziękujemy również za przesłanie zdjęć.
Weszliśmy do szkoły pewnym krokiem z uśmiechem na ustach. Choć momentami pojawiało się zakłopotanie kim jest ten chłopak, czy jak na imię ma tamta dziewczyna. Ale te problemy szybko zostały rozwiązane, a spotkanie odbywało się w bardzo miłej atmosferze. Choć nie odbyło się bez łez wzruszeń i chwil zadumy, szczególnie nad upływającym czasem i nad tymi, których już nie ma między nami.
Po latach odczuwamy jeszcze większą wdzięczność do nauczycieli, którzy ukształtowali nas na ludzi, którzy radzą sobie w dorosłym życiu. W tym miejscu pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego, a w szczególności naszym wychowawcom. Dziękujemy Pani Jolancie Rutkowskiej i Annie Krawczyńskiej, że były z nami.
Po oficjalnej części udaliśmy się na spotkanie do Tawerny Kliper, gdzie mogliśmy przy muzyce, która porywała nas na imprezach szkolnych, osiemnastkach czy studniówce, zapomnieć o mijających latach i poczuć się jak nastolatkowie.

Ja też tam byłam miód i wino piłam

kilka słów nakreśliłam,

podziękowanie organizatorom złożyłam.

Teraz jak wszyscy czekam na kolejne spotkanie i oby nie dopiero za 20 lat!!!

Agnieszka Karkowska-Nasiadko

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *