pultuszczak

Facebook


Wprowadzamy wiosenne rewolucje w mieszkaniu

2020-05-18 1:52:02
Czy wiosna to dobry czas na remont?

 

Wiosna to idealny moment nie tylko na wiosenne porządki, ale i na nowe pomysły aranżacji naszych czterech kątów. Zanim jednak do nich przystąpimy, zastanówmy się dobrze, co, gdzie i jak chcielibyśmy zmienić. Przed rozpoczęciem domowej rewolucji w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań, warto skorzystać z porady specjalisty. Przydatne mogą się okazać wszelkiego rodzaju branżowe poradniki, które warto przewertować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Oczyszczamy powierzchnię

Najczęściej wykonywany wiosenny zabieg w naszym mieszkaniu polega na tak zwanym oczyszczaniu powierzchni. Wtedy to najczęściej dochodzimy do wniosku, że w naszym wnętrzu istnieje cała masa przedmiotów zupełnie niepotrzebnych i niefunkcjonalnych. Przed pozbyciem się całej gamy najróżniejszych „niepotrzebności” warto skonsultować to z innymi domownikami. W przeciwnym razie zamiast energetycznej wiosny możemy napotkać dziką awanturę, a ta z pewnością nie sprzyja ani nam, ani pozytywnej energii. Dochodząc do porozumienia w kwestii oczyszczania naszego „m”, często okazuje się, że sam porządek nie wystarczy. Wtedy możemy pokusić się o odświeżenie lub całkowitą zmianę koloru ścian.

Wybieramy kolor

O kolorach we wnętrzach, podobnie jak o guście, nie należy dyskutować. Warto jednak wybrać go w świetle dziennym, uwzględniając nie tylko nasze upodobania, ale i kolor mebli, podłogi i dodatków które w danym wnętrzu występują. Czasem może się okazać, że kupiona w zeszłym roku czerwona jaskrawa kanapa, pomimo iż uwielbiamy kontrasty, to niekoniecznie dobrze komponuje się na tle filetowej ściany.

Ponadto zanim zmienimy radyklanie nasze wnętrze, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka kolorystyka najbardziej nam odpowiada i w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej. Jeśli nadal nie jesteśmy pewni, to istnieje możliwość skorzystania z programu komputerowego, który w szybkim czasie, dzięki komputerowej wizualizacji przybliży nam ostateczny efekt naszego kolorystycznego pomysłu.

W poszukiwaniu sprawdzonych rozwiązań

Można także pokusić się o paletę barw, które w wielu pomieszczeniach uchodzą za sprawdzone. Przykładem takiego koloru są najróżniejsze odcienie bieli. Nieśmiertelne i sprawdzone w licznych aranżacjach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, są również ciepłe odcienie brązu i najróżniejsze odmiany beżu. W tym roku niezwykle modna będzie także czerwień, a także energetyczny kolor pomarańczowy, który umiejętnie dobrany i wykorzystany np. na jednej ze ścian, może stanowić niezwykle energetyczny i fajny akcent danej przestrzeni. W nowoczesnych i prostych z założenia wnętrzach nadal królować będą wszelkie gamy szarości. Najbardziej odważni mogą pokusić się o odcienie kobaltu, które w tym sezonie biją rekordy popularności. W oczekiwaniu na wiosnę można pokusić się również o kolory ścian w odcieniach zieleni lub żółci. Jeśli nadal nie jesteśmy pewni, który z kolorów wyglądałby w naszym salonie najciekawiej, możemy pokusić się o akcent w postaci ciekawej tapety, bordu lub fototapety, która w ostatnich latach przeżywa na salonach prawdziwe oblężenie ścian.

Wymieniamy dodatki

Jeśli już uznamy, że w naszym uporządkowanym i odnowionym kolorystycznie mieszkaniu chcielibyśmy nadal coś zmienić, to warto zastanowić się nad akcentami w postaci ciekawych dodatków. Nic tak nie poprawia humoru, jak nowa narzuta na łózko w sypialni, stylowa szafka z lustrem w przedpokoju, czy okazjonalnie kupione filcowe poduszki, świetnie prezentujące się na kupionej w zeszłym roku ulubionej sofie.

Ożywiamy wnętrze

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się folkowe wzory. Inspirowane ludową sztuką dodatki w postaci firan, pościeli, koca czy wazonu, umiejętnie dobrane, sprawią, ze niejedno tradycyjne z pozoru wnętrze stanie się bardziej wesołe i pełne pozytywnej energii. Wymiana dodatków to znakomity pomysł, zwłaszcza dla tych, którym trudno rozstać się z ulubionym fotelem lub biurkiem pamiętającym jeszcze czasy naszych szkolnych lat. Ponadto wymiana narzuty, stylowej pufy czy poduszek jest znacznie tańsza i dużo prostsza niż gruntowna wymiana mebli, do której często angażować musimy nie tylko nasz domowy budżet, ale także sąsiada lub dodatkowo płatną ekipę remontowo-budowlaną.

Dekorujemy sami

Wiosna to także znakomity czas na własnoręczne dekoracje naszych domowych przedmiotów. Najbardziej popularna wydaje się tu technika decoupage. Prawdziwy renesans przeżywa także patchwork, który coraz częściej możemy spotkać również w postaci obicia pufy czy fotela.

Hodujemy rośliny

Spotkanie z wiosną możemy rozpocząć również od nowych roślin w doniczce, które by pięknie i zdrowo nam kwitły, powinny być dobrane zgodnie z naszymi upodobaniami i przede wszystkim zgodnie z kierunkiem mieszkania względem stron świata. Nic tak nie przypomina wiosny, jak jej wiosenne pierwsze oznaki w postaci pachnących świeżością hiacyntów, żonkili czy tulipanów. Pamiętajmy jednak, że źle dobrana doniczka może zepsuć cały wiosenny efekt. Dlatego decydując się na domowy ogród na parapecie. warto pomyśleć nie tylko o roślinach, ale i jednolitych stylistycznie doniczkach i osłonkach. W słonecznej kuchni przy odrobinie dobrej woli i regularnym podlewaniu możemy pokusić się o własną hodowlę świeżych ziół, które nie dość, że pięknie pachną i smakują, to dodatkowo są źródłem pozytywnej energii.

Przy tak odświeżonym i pełnym pozytywnej energii mieszkaniu ,nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić na dłużej do siebie pełną świeżości i nowych pomysłów tegoroczną, długo wyczekiwaną, słoneczną wiosnę.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *