pultuszczak

Facebook


Wózek dziecięcy, który masz pod ręką

2017-06-27 10:21:54

Maxi Cosi wyprodukowało już kilkaset modeli fotelików z powodzeniem sprzedawanych na całym świecie. Czy jest w stanie sprostać wymaganiom współczesnych rodziców w obszarze wózków dziecięcych?

 

Z czego składa się nowoczesny wózek dziecięcy?

Elementy konstrukcji i wyposażenia wózka nie zmieniają się od lat. Koła, budka, gondola… To ich wygląd i funkcjonalność zmieniają się na przestrzeni lat. Za przykład nowoczesnego wózka posłuży Maxi Cosi Stella.

 • Kompaktowość. Niewielkie gabaryty wózka ułatwiają prowadzenie podróżniczego trybu życia i poruszanie się w ciasnej przestrzeni miejskiej.
 • Zwrotność. Łatwość prowadzenia także ma znaczenie w mieście.
 • Możliwość rozbudowy. Wypięcie gondoli i korzystanie ze spacerówki, zmiany związane z rozwojem dziecka, sprawiają że z tego samego wózka można korzystać dłużej.
 • Regulowane elementy wózka. Siedzisko jest największym atutem dla małego użytkownika, ponieważ umożliwia nawet w pełni poziome odpoczywanie, czy drzemkę, co jest szczególnie ważne w okresie rezygnacji z gondoli. Nie wszystkie gondole mają regulowane oparcie – w tym modelu ma. Regulacja budki pozwala dopasować ochronę dziecka przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi np. ograniczyć dostęp promieni słonecznych. Regulowany podnóżek rośnie wraz z maluchem. Teleskopowa rączka dopasowuje wysokość do wygody osoby prowadzącej wózek.
 • Składanie jest ważne dla przechowywania w domu, podczas pobytu w pokoju gościnnym hotelu itd. Po złożeniu stoi pionowo i bez problemu zmieści się w wielu wnękach.
 • Koła – najważniejszy element, dokładnie tak samo, jak ludzkie nogi. Dzięki nim wózek się przemieszcza i rodzice oraz opiekunowie nie muszą tak często nosić dziecka. Amortyzacja kół ma znaczenie na drogach gruntowych, dla łagodniejszego pokonywania przeszkód. 4 koła pozwalają utrzymać wózkowi stabilną pozycję, wygodnie się spaceruje przy takim zestawie. Blokada przednich kół powoduje, że wózek jest mniej zwrotny na prostej drodze, ale jednocześnie lepiej pokonuje np. piach.
 • Budka jest wykonana z wysokiej jakości tkanin, które chronią m.in. przed promieniowaniem UV.
 • Akcesoria w zestawie. Maxi Cosi dołącza folię przeciwdeszczową, która także chroni przed wiatrem. Pałąk do spacerówki.
 • Hamowanie. Są sytuacje, np. jazda autobusem, w których utrzymanie wózka w stabilnej pozycji ma znaczenie dla zdrowia maluszka. Hamulec nożny jest praktyczny i efektywny.
 • Kosz na zakupy jest czymś, co ma znaczenie dla większości mam. Gdy już wyjdą z domów, chcą mieć miejsce, gdzie bez dźwigania schowają potrzebne rzeczy, albo włożą sprawunki. Otwarty kosz zwiększa przestrzeń na różne przedmioty i daje wygodną możliwość pakowania oraz wyjmowania.

Wpięcie fotelika samochodowego znacznie podnosi poziom mobilności rodziny. O wiele łatwiej wyjąć fotelik ze śpiącym dzieckiem i wpiąć go w stelaż wózka, niż przebudzać niemowlę za każdym razem, gdy wysiadasz lub wsiadasz do auta.

Komentarze

2 komentarze

 1. Masula odpowiedz

  Ja mam woozek stooke 3 w 1 i bardzo sobie chwalę. Kosztował sporo, ale moim zdaniem warto 🙂

 2. Urszula Katarzyna odpowiedz

  Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze wozki 3w1 sa bardziej funkcjonalne. Wiekszosc fotelikow samochodowych z tych wozkow nie sa testowane i sa duzo mniejsze. Dlatego wybralam wozek 2w1 barlette z adamexu. Pomopowane kolka daja rade nawet na najbardziej wymagajacej drodze 😀 a gleboka i duza gondola daje komfort dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *