pultuszczak

Facebook
WOW! TO SHOW!!!

2023-02-14 3:20:07

To była XV GALA TALENTÓW, impreza artystyczno – rozrywkowa, widowisko słowno-muzyczne w SZKOLE im. IRENY SZEWIŃSKIEJ. Impreza? Widowisko? To było show. Wielkie WOW! Z uczniami w strojnych strojach scenicznych, z rekwizytami przyciągającymi oczy

To była XV GALA TALENTÓW, impreza artystyczno – rozrywkowa, widowisko słowno-muzyczne w SZKOLE im. IRENY SZEWIŃSKIEJ. Impreza? Widowisko? To było show. Wielkie WOW! Z uczniami w strojnych strojach scenicznych, z rekwizytami przyciągającymi oczy
To było barwne i dynamiczne, rozśpiewane i roztańczone widowisko – przekonała się o tym i olbrzymia widownia, i ci wszyscy, którzy zapoznali się z wysmakowanym prospektem, który to towarzyszył imprezie 9 lutego. Oto do walki o zdobycie serc widzów oraz z chęci zaprezentowania uczniowskich talentów stanęło ponad 200 osób. Powiecie: szaleństwo. Tak! I udało się nad nim zapanować.GALA zbiegła się z karnawałem, stąd – jak głosił galowy przewodnik – widzowie uczestniczyli w “Wielobarwnej podróży w czasie i przestrzeni do magicznej krainy, w której króluje muzyka, śpiew i taniec”. Widownia podążała więc za szkolnymi artystami w różne strony świata: do starożytnej Grecji, do Rio de Janeiro, do Chin, gdzie smok-symbol mocy przynoszącej szczęście, do Wiednia na bal z walcem do Szwajcarii i Wenecji, też do Nicei na barwne bitwy kwiatowe.A potem? Potem widzowie przenieśli się do Pułtuska, do CZWÓRKI, gdzie zaprezentowali się absolwenci szkoły: Adam i Małgorzata Bochenek, Maciej Komorowski i Arkadiusz Otłowski. Wystąpili też rodzice: świetny Cezary Bulwicki – prowadzący, Alicja Patalan, Andrzej Wiśniewski.

A nauczyciele w tym artystycznym dziele? Cały zespół; bez nich ani rusz: Jolanta Ciecierska, Dorota Dębska, Edyta Gąsior, Renata Golatowska, Anita Gorczyńska, Agnieszka Golba, Edyta Gronowska, Ewa Jabłonowska, Katarzyna Kaźmierczak, Jolanta Kowalska, Krzysztof Łachmański, Mariola Michalska, Beata Milczarczyk, Helena Milewska, Konrad Mroziewicz, Izabela Nalewajk, Magdalena Piekarska, Ewelina Pieńkos, Marzena Sadowska, Olga Szulecka, Ilona Świercz. Niestety, nie podamy do publicznej wiadomości nazwisk uczniów biorących udział w tym szałowym karnawałowym dziele; jest ich masa, a znajdują się w prospekcie. Doskonały pomysł.

GALI towarzyszy imponująca wystawa fotograficzna; trudno ją przegapić, bowiem ulokowano ją w przestronnym holu.

– Jestem szczęśliwy, że udało się zrealizować to wielkie widowisko – powiedział dyrektor Krzysztof Łachmański. Burmistrz Wojciech Gregorczyk ujął sprawę mniej więcej tak: – Po co Rio de Janeiro?! Wystarczy CZWÓRKA w Pułtusku!!!

Grażyna Maria Dzierżanowska


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *