pultuszczak
Wodny plac zabaw oddany do użytkowania

2023-10-18 12:20:17

W środę, 11 października odbył się odbiór techniczny placu zabaw na terenie Przystani Miejskiej – parku przy ul. Solnej.

To niezwykły plac zabaw, pierwszy na terenie gminy z elementami wodnymi,  takimi jak:  pompa, śruba Archimedesa (spirala umożliwiająca transport wody do góry), koła młyńskie kubełkowe i łopatkowe oraz śluzy zamontowane na układzie kamiennych kanałów. Równie niezwykłym urządzeniem, imponującym pod względem rozmiarów, jest rozległa pajęczyna.  Łączy ona ze sobą różne funkcje, ze względu na szereg wmontowanych elementów zabawowych takich jak: zjeżdzalnia, panel wspinaczkowy, gumowe stopnie, huśtawki, tunele wspinaczkowe, liny z dyskami obrotowymi.
Zgodnie z instrukcją użytkowania z urządzenia może korzystać jednocześnie 220 osób, a jak poinformował dostawca, jest to drugie takie urządzenie w Polsce. Całości dopełnia drewaniany, stylowy wrak statku, wykonany z niezwykłą precyzją  i starannością, a to wszystko dla najmłodszych użytkowników.

Wykonanie tak bogatego w atrakcje miejsca możliwe było przy udziale środków
z programu Jessica 2, na realizację projektu rewitalizacyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020; Oś Priorytetowa 6: Jakość życia, Działanie 6.2.:  Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych. Kwota przyznanych środków to 1 mln 896 tys. zł.

Gmina ma w  planach również odbudowę budynku przystani oraz zagospodarowanie nadbrzeża.
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *