pultuszczak

Facebook
WODA NIE DAJE DRUGIEJ SZANSY

2022-07-08 12:10:27

Dzielnicowi z pułtuskiej komendy regularnie kontrolują akweny wodne. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na niestrzeżone kąpieliska czarne punkty oraz plażę miejską. Przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą

Wakacje to czas wyczekiwany nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez dorosłych, którzy w tym czasie planują urlopy. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu pułtuskiego oraz turystom odwiedzającym Pułtusk jest priorytetem policjantów. Dlatego też dzielnicowi kontrolują tereny wokół akwenów i sprawdzają czy wypoczywający bezpiecznie spędzają czas nad wodą. Zwracają szczególną uwagę na dzieci, które przebywają tam bez opieki dorosłych. Dla mundurowych to też dobra okazja, aby przypomnieć wypoczywającym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Ostrzegają najmłodszych przed zagrożeniami oraz informują o sposobie ich unikania.
Rzeka Narew to idealne miejsca na wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł. Dlatego też, korzystając z jej uroków nie zapominaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk,
  • zwracajmy uwagę na warunki atmosferyczne,
  • nigdy nie kąpmy się po spożyciu alkoholu,
  • nie przeceniajmy swoich możliwości i umiejętności pływackich,
  • zwracajmy uwagę na dokumenty i przedmioty wartościowe.

Niech “Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą”!

Pamiętajmy, że woda nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *