pultuszczak

Facebook


Włamują się do mieszkań

2018-04-16 2:48:13

Tylko w ostatnim czasie doszło do trzech włamań na terenie Pułtuska

W przeciągu kilku minut złodzieje mogą skraść z mieszkania wszystkie cenne przedmioty. W ten sposób giną najczęściej pozostawiane w widocznych miejscach laptopy, telefony komórkowe, biżuteria czy też pieniądze. W ostatnich dniach na terenie naszego miasta doszło do trzech włamań. Apelujemy do mieszkańców o zabezpieczanie swoich mieszkań i zwrócenie większej uwagi na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu – na podwórzu czy ulicy. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, dobrze im się przyjrzyjmy, tak by w pamięci zachowały się ich twarze, sylwetki i ubiór. Takie spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy.
Do zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na naszym terenie, dochodziło najprawdopodobniej nocą. Sprawcy upodobali sobie mieszkania na parterze bloków, usytuowane w centrum miasta. Nie były one przypadkowe, właściciele byli poza domem. Ich łupem padły złote łańcuszki i replika pistoletu. Pomieszczenia pozostawiali całkowicie splądrowane.
21 marca, przy ul. Jana Pawła II, nieznani sprawcy, po uprzednim wyważeniu drzwi balkonowych mieszkania znajdującego się na parterze bloku mieszkalnego, dostali się do jego wnętrza, skąd po splądrowaniu ukradli złote łańcuszki o wartości 1000 zł, działając na szkodę 87 – letniej mieszkanki Pułtuska.
24 marca, na osiedlu Skarpa, nieznani sprawcy, po uprzednim podważeniu okna kuchennego znajdującego się na parterze bloku mieszkalnego, dostali się do jego wnętrza, skąd po splądrowaniu ukradli replikę pistoletu o wartości 700 zł, działając na szkodę 48 – letniego mieszkańca Pułtuska.
27 marca, na tym samym osiedlu, złodzieje wyważyli drzwi balonowe znajdującego się na parterze bloku mieszkania, dostali się do jego wnętrza, splądrowali pomieszczenia, ale nic nie ukradli.
Do trochę innego zdarzenia, które jednak też skończyło się kradzieżą, doszło w jednym z pułtuskich mieszkań 23 marca. Nieustalona jeszcze osoba odwróciła uwagę 85 – letniej kobiety i ukradła z jej mieszkania pieniądze w kwocie 6800 zł oraz złoty łańcuszek z zawieszką wart 1000 zł.
W związku opisanymi przypadkami, policja zwraca się z apelem do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszelkie budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy parkingach, polach lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.
Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.
W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji- numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję, dzwoniąc pod nr telefonu 997 lub 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *