pultuszczak

Facebook


Włamania do mieszkań. Policja apeluje o ostrożność!

2018-03-30 11:58:48

W przeciągu kilku minut złodzieje mogą skraść z mieszkania wszystkie cenne przedmioty. W ten sposób giną najczęściej pozostawiane w widocznych miejscach laptopy, telefony komórkowe, biżuteria czy też pieniądze. W ostatnich dniach na terenie naszego miasta doszło do trzech włamań. Apelujemy do mieszkańców o zabezpieczanie swoich mieszkań i zwrócenie większej uwagi na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu – na podwórzu czy ulicy. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, dobrze im się przyjrzyjmy, tak by w pamięci zachowały się ich twarze, sylwetki i ubiór. Takie spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy

Do zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na naszym terenie dochodziło najprawdopodobniej nocą. Sprawcy upodobali sobie mieszkania na parterze bloków, usytuowane w centrum miasta. Nie były one przypadkowe, właściciele byli poza domem. We wszystkich trzech przypadkach włamywacze wchodzili przez drzwi balkonowe. Ich łupem padły złote łańcuszki i replika pistoletu. Pomieszczenia pozostawiali całkowicie splądrowane. W związku z tym zwracamy się z apelem do mieszkańców aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy parkingach, polach, lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.
Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.
W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji- numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc pod nr telefonu 997 lub 112.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *