pultuszczak

Facebook


Włamania do mieszkań. Policja apeluje o ostrożność!

2018-03-30 11:58:48

W przeciągu kilku minut złodzieje mogą skraść z mieszkania wszystkie cenne przedmioty. W ten sposób giną najczęściej pozostawiane w widocznych miejscach laptopy, telefony komórkowe, biżuteria czy też pieniądze. W ostatnich dniach na terenie naszego miasta doszło do trzech włamań. Apelujemy do mieszkańców o zabezpieczanie swoich mieszkań i zwrócenie większej uwagi na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu – na podwórzu czy ulicy. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, dobrze im się przyjrzyjmy, tak by w pamięci zachowały się ich twarze, sylwetki i ubiór. Takie spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy

Do zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na naszym terenie dochodziło najprawdopodobniej nocą. Sprawcy upodobali sobie mieszkania na parterze bloków, usytuowane w centrum miasta. Nie były one przypadkowe, właściciele byli poza domem. We wszystkich trzech przypadkach włamywacze wchodzili przez drzwi balkonowe. Ich łupem padły złote łańcuszki i replika pistoletu. Pomieszczenia pozostawiali całkowicie splądrowane. W związku z tym zwracamy się z apelem do mieszkańców aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy parkingach, polach, lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.
Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.
W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji- numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc pod nr telefonu 997 lub 112.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *