pultuszczak

Facebook
WINNICA. Coraz mniej bezdroży

2023-03-28 3:20:17

Inwestycyjny boom w gminie. Powstają kolejne odcinki dróg, dofinansowane z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wykonawcą jest firma INFRASTRUKTURA BUD-59 z Warszawy

Zakończyła właśnie remont kilku dróg gminnych.
W miejscowości Gnaty-Wieśniany, o długości 300 m. Zakres prac obejmował: usunięcie darni z poboczy i profilowanie drogi, wykonanie podbudowy tłuczniowej o grubości 5 cm, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego o grubości 5 cm (warstwa wierzchnia) i szerokości 3 m oraz wykonanie poboczy.

W miejscowości Rębkowo, dwie drogi o długości o długości 518 m. Zakres prac obejmował: usunięcie darni z poboczy i profilowanie drogi, wykonanie podbudowy tłuczniowej o grubości 5 cm, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego o grubości 5 cm (warstwa wierzchnia) i szerokości 4,5 m na długości 200 m i 3,5m na długości 318 m oraz wykonanie poboczy.
Trzecia zrobiona droga w tej miejscowości ma długość 762 m. Zakres prac obejmował: usunięcie darni z poboczy i profilowanie drogi, wykonanie podbudowy tłuczniowej o grubości 5 cm, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego o grubości 5 cm (warstwa wierzchnia) i szerokości 3 m oraz wykonanie poboczy.

W miejscowości Mieszki – Kuligi, o długości 588 m. Zakres prac obejmował: usunięcie darni z poboczy i profilowanie drogi, wykonanie podbudowy tłuczniowej o grubości 5 cm, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego o grubości 5 cm (warstwa wierzchnia) i szerokości 3 m oraz wykonanie poboczy.

Ulicy Ogrodowej, o długości 475 m. Zakres prac obejmował: usunięcie darni z poboczy i profilowanie drogi, regulację 12 studni kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy tłuczniowej o grubości 10 cm, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego o grubości 5 cm (warstwa wierzchnia) i szerokości 5 m i 4 m oraz wykonanie poboczy.

W Winnicy (obok firmy EMPRA),  o długości 480 m. Zakres prac obejmował: usunięcie darni z poboczy i profilowanie drogi, wykonanie podbudowy tłuczniowej o grubości 5 cm, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego o grubości 5 cm (warstwa wierzchnia) i szerokości 4,5 m i 3,5 m oraz wykonanie poboczy.

A jeśli o inwestycjach mowa, to  warto też wspomnieć, że Zakład Budżetowy zakończył remont remizy strażackiej w miejscowości Stare Bulkowo. Położono gres na podłogi (ok. 160m2) , wykonano nową instalację elektryczną wraz z oświetleniem ledowym. Strażacy we własnym zakresie wykonali gładzie i pomalowali ściany. Zadanie sfinansowano z funduszu sołeckiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *