pultuszczak

Facebook


WILKOWYJCE? Nikt się nie nudził

2015-06-16 7:56:27

Pułtusk był jednym z trzech miast w kraju, w którym odbył się casting do czwartej edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej WILKOWYJCE. Prezentacje castingowe – w kategoriach: skecz, piosenka, malarstwo, kulinaria, fotografika – odbyły się w przyzamkowym amfiteatrze. Do przesłuchań i pokazów przystąpili dorośli, dzieci i młodzież

A chodzi o to by, jak podają twórcy Festiwalu,  „Poza głównym nurtem, czyli tworzeniem piosenek i skeczy na temat problemów dnia codziennego na wsi i w małych miejscowościach, opowiedzieć jeszcze o problemach i radościach ludzi”.

WILKOWYJCE poprowadziło aktorskie małżeństwo – Piotr Pręgowski (Pietrek z serialu „Ranczo”) i Ewa Kuryło (filmowa dyrektorka szkoły). To przed nimi i pułtuszczanami wystąpiły, m.in., seniorki z Klubu Srebrnego Wieku. Agata Kołakowska: – Panie: Kazimiera Rakocka i  Bogusława Kucharczyk  wzięły udział w kategorii gastronomicznej pod hasłem Zdrowa żywność. Pani Kazia zaprezentowała kotlety z fasoli z sosem pomidorowym, pani Bogusia podała kurczaka nadziewanego nadzieniem orzechowo-pietruszkowo-koperkowym, polanego miodem. Do tego grillowane kabaczki i cukinie oraz świeże pomidorki. Przepyszne to były dania. Pani Jadwiga Figura wzięła udział w kategorii – rękodzieło artystyczne. Swoje piękne prace wykonała szydełkiem – bluzeczki, biżuteria, obrus, torebka.

Andrzej Popowicz, kierownik Samodzielnego Referatu Turystyki i Promocji: – To było ciekawe spotkanie z dwójką aktorów, sympatycznymi ludźmi, i fajne przedsięwzięcie, ponadto promocja programów unijnych. WILKOWYJCE to spontaniczna impreza, nie mająca określonego programowego przebiegu. To był urok spotkania i chyba nikt się nie nudził.  Jak się zaprezentowaliśmy? Jurorzy mówili, że pięknie zaprezentowała się nasza młodzież. Prezentowały się też osoby dorosłe.  Były skecze, piosenki, malarstwo, fotografia, rękodzieło i kulinaria.

– To była wyjątkowa atrakcja dla Pułtuska. Spotkanie z aktorami, ludźmi miłymi, uśmiechniętymi, energetycznymi – powiedziała „Tygodnikowi” Agata Kołakowska. „Pułtusk to czarujące miejsce o wspanialej energii” – wołał ze sceny Piotr Pręgowski. ” A to dzięki włodarzom i ludziom, którzy tutaj zajmują się kulturą” – to były komplementy skierowane do zastępcy burmistrza Róży Krasuckiej, dyrektor Izabeli Sosnowicz – Ptak i Andrzeja Popowicza.

Gimnazjaliści z KLAUDYNY mają już nominację półfinałową w kieszeni. Pojadą do Nowego Tomyśla z piosenką „Wspólne działania” (także sukces pp. Małgorzaty Archackiej i Andrzeja Ambroziaka). A Finał? Ten odbędzie się w miejscowości Kikół w powiecie lipnowskim.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *