pultuszczak

Facebook


WIGILIA U PANI SOŁTYS

2020-01-07 6:09:15

Liczni mieszkańcy podpułtuskiej wsi Grabówiec, druhny i druhowie z miejscowego OSP, przedstawiciele władz gminnych i goście zasiedli do wieczerzy wigilijnej w niedawno oddanej do użytku, wygodnej i estetycznej świetlicy

Gospodynią tej uroczystej kolacji była sołtys wsi Henryka Pielachowska. Powitała zebranych słowami: – Jak co roku spotykamy się, by wspólnie wśród naszej sołeckiej rodziny świętować narodziny Dzieciątka – Jezusa. Cieszę się, że znaleźliście państwo choć trochę czasu w tym gorącym od przygotowań i zakupów okresie przedświątecznym. Zapewne państwo zauważyliście, że spotykamy się w nowej świetlicy, w miejscu innym niż dotychczas, ale mam nadzieję, że w takiej samej rodzinnej atmosferze. Serdecznie witam wszystkich zgromadzonych mieszkańców i gości.
Do uczestników wieczerzy, z życzeniami, zwrócili się też: wicestarosta Beata Jóźwiak, zastępca burmistrza Tomasz Sobiecki i radni miejscy – Andrzej Wydra i Edward Łaszczych.
Wieczerzy towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu mieszkańców DPS w Ołdakach. – Przed nami zespół męski SONG, w okrojonym składzie. Zaprezentuje nam kolędy i pastorałki oraz opowiadanie o narodzinach Pana Jezusa. Z zespołem są wychowawcy, państwo: Wioletta Krawczyk – terapeutka, Robert Golba – pracownik kulturalno-oświatowy i ja, Zofia Dawidczyk – muzykoterapeutka.
Tuż po występie członków zespołu SONG, zebrani połamali się opłatkiem i w świątecznej atmosferze zasiedli do stołów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *