pultuszczak

Facebook


Wielkie wybieranie w Powiecie

2018-11-21 7:05:18

Pierwsza w nowej kadencji Sesja Rady Powiatu odbyła się we wtorek, 20 listopada. Podobnie jak ta w Ratuszu była transmitowana na żywo

W programie sesji znalazły się punkty dotyczące wyboru przewodniczącego Rady Powiatu, wiceprzewodniczących, starosty i zastępcy starosty oraz członków zarządu powiatu.
Na wstępie radni odebrali zaświadczenia i złożyli ślubowanie. Powołano komisję skrutacyjną do przeprowadzenia tajnych głosowań. Pierwszy wybór dotyczył przewodniczącego Rady Powiatu. Zgłoszono jedną kandydaturę – Tadeusza Nalewajka (PSL). W głosowaniu udział wzięło 16 radnych, wszyscy głosowali za tą kandydaturą.
Kandydatami na dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu byli Krzysztof Łachmański (PiS) i Wiesław Cienkowski (PSL). Tu w głosowaniach wzięła udział również pełna szesnastka radnych. Za kandydaturą Krzysztofa Łachmańskiego głosowało 15, 1 był przeciw. Z kolei 14 poparło Wiesława Cienkowskiego, pozostałe dwa głosy były ważne, ale bez wyboru kandydata.
Wreszcie wybory najważniejsze, czyli te dotyczące starosty i wicestarosty. Kandydatami na urząd starosty byli Krzysztof Łachmański (PiS) i dotychczasowy starosta Jan Zalewski (PSL). Ten ostatni uzyskał 10 głosów, natomiast Krzysztof Łachmański 6. Jan Zalewski będzie więc starostą przez kolejną kadencję.
Jedyną kandydatką na zastępcę starosty była pełniąca tę funkcję dotychczas Beata Jóźwiak. Otrzymała poparcie 10 z 16 głosujących radnych, więc będzie wicestarostą pułtuskim tej kadencji.
Członkami zarządu zostali: Halin Banach, Emilia Gąsecka oraz Zbigniew Księżyk – wszyscy z PSL.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *