pultuszczak

Facebook
Wcześniej potrącił kobietę, teraz prowadził na podwójnym gazie

2021-12-29 10:13:17

Pułtuska policja otrzymała wyniki badań krwi radnego i dalej prowadzi postępowanie, a on już zdążył ponownie nabroić za kółkiem. 20 listopada, w Serocku, został zatrzymany pod wpływem alkoholu

Ten radny miejski już nie raz był bohaterem naszych publikacji, niestety nie do końca pozytywnym. Wcześniej głośno było o jego wyczynach drogowych, kilku kolizjach, potem kibolskich wybrykach i niewybrednych wystąpieniach na portalu społecznościowym, gdzie przyznawał się do tego, że pewne rzeczy robi i pisze będąc pod wpływem używek.

W poniedziałek, 8 listopada, około godziny 14.20, pułtuska policja została zaalarmowana o potrąceniu pieszej przy ulicy Mickiewicza, na przejściu dla pieszych. 18 – letnia dziewczyna, mieszkanka powiatu pułtuskiego, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku, radny miejski, został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Jak nas wtedy poinformowała rzeczniczka pułtuskiej komendy policji sierż. Renata Soból, zabezpieczono również krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych. Dziś już wiemy, że policji znane są wyniki badań. Substancje psychoaktywne, które wykryto w próbce krwi pobranej od radnego dają podstawę do dalszych działań policji. Jak nam napisała sierż Renata Soból, “po przeanalizowaniu uzyskanych wyników w przedmiotowej sprawie będą prowadzone czynności w kierunku wykroczenia z art. 87 par 1 KW  tj. prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.”

Tymczasem do naszej redakcji dotarły informacje, że nasz radny – kibic najwyraźniej nie za bardzo przejął się faktem potrącenia pieszej, gdyż już 20 listopada, w Serocku, został zatrzymany przez policję, tym razem wyraźnie na podwójnym gazie. Informacje te potwierdziliśmy u rzeczniczki Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyny Stopińskiej. Przekazała nam, że 20 listopada, przed godziną 18, w Serocku dokonano obywatelskiego zgłoszenia w sprawie nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali 34 -letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Badanie trzeźwości wykazało, iż miał 0.84 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy i po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, zwolniono.

Radnego czeka sprawa w sądzie, gdyż zgodnie z art. 178 a kodeksu karnego: “kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Z orzecznictwa w takich sprawach wynika, że w przypadku jeśli nietrzeźwy kierowca miał poniżej 1 promila, sąd może warunkowo umorzyć jego karę, stwierdzając jedynie winę. Czy i tym razem naszemu radnemu się upiecze, podobnie jak w przypadku warunkowego umorzenia w sprawie o fałszowanie recept? Trudno powiedzieć. Na razie ma zatrzymane uprawnienia do kierowania, co miejmy nadzieję skutecznie powstrzyma go od siadania za kółko. Do sprawy będziemy powracać.

ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *