pultuszczak

Facebook

Wciąż tracą za prędkość

2021-09-03 11:18:16

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci drogówki, którzy zatrzymali dwa kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

We wtorek policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Do pierwszego zatrzymania uprawnień doszło w miejscowości Pokrzywnica. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy. Kierujący miał na liczniku 108 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego.

Ze znaczną prędkością jechała także mieszkanka powiatu wyszkowskiego. W terenie zabudowanym miała na liczniku 119 km/h, czyli przekroczyła dopuszczalną prędkość o 69 km/h.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, ukarali ich mandatami i nałożyli po 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. A więc kierowcy – noga z gazu!

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…