pultuszczak
WCIĄŻ BAWI, BUDZI REFLEKSJE, EDUKUJE

2023-11-21 6:20:44

IX edycja Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs “PTA-K” – zakończona. Zespoły teatralne wyróżnione i nagrodzone, jak reżyserzy oraz aktorki i aktorzy. Podziękowania odebrali mecenasi kultury, partnerzy i patroni medialni. A co pozostało po ostatnim “PTAK-u”? Została publikacja z cyklu ślad naszych czasów “TRADYCJE TEATRALNE PUŁTUSKA IX”
– IX edycja projektu świadczy o tym, że po raz kolejny nam się udało. Nam wszystkim. Że grupy chcą brać udział w naszym projekcie, ale także o tym, że ważna jest praca zespołowa, bo właśnie to jest gwarantem powodzenia przedsięwzięcia – powiedziała ze sceny dyr. Izabela Sosnowicz Ptak, dodając, że “przez 12 dni prezentowane przedstawienia obejrzało ponad trzy tysiące widzów”.

Burmistrz Wojciech Gregorczyk: – Swoje wystąpienie rozpocznę od słów, które już w tym roku z tej sceny padły: “Brońcie swoich talentów, swojej odwagi i pasji, róbcie swoje aż do dnia, w którym dzięki waszej pracy świat stanie się lepszy. Jednoczmy się, wspierajmy się – tu każdy ma prawo głosu. Świat nas usłyszy i nabierze rozgłosu, bo tylko wtedy, gdy spełniamy marzenia, dajemy światu prawo istnienia. Świat staje przed wami otworem. Bądźcie swoimi kreatorami – mądrości, wiedzy i otwartości”. Dlaczego zacytowałem te słowa? One w pełni oddają to, co się wydarzyło zarówno w tym roku, jak i w latach poprzednich. Państwo biorący udział w tym projekcie robicie to, co przynosi wam radość, przez co możecie wyrażać swoje emocje, uczucia, fantazje. A dla widzów to też ważne, bo dzięki temu poznajemy was bliżej, lepiej rozumiemy grę aktorską – obopólnie doświadczamy tej radości.

– Jury IX edycji Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs “PTA-K”, który odbywa się pod patronatem burmistrza miasta Pułtusk pana Wojciecha Gregorczyka, składa gorące podziękowania i gratulacje organizatorom i wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy: aktorom, reżyserom, scenografom, dźwiękowcom i oświetleniowcom oraz całej obsadzie TEATRU. Nie jest łatwe w obecnych czasach zdobyć fundusze na zrealizowanie tak dużego projektu, jakim jest KONKURS “PTA-K”. Dzięki staraniom pani dyrektor MCKiS, inicjatorce imprezy i jej zespołowi, współpracownikom, mieliśmy szczęście uczestniczyć w IX edycji tego konkursu. Ogromne podziękowania kieruję do sponsorów i darczyńców, którzy umożliwili realizację projektu. To dzięki wam publiczność Pułtuska obejrzała sześć interesujących pozycji teatralnych. Cieszy fakt, że w rok, któremu patronuje Aleksander Fredro, zespoły zdecydowały się na przygotowanie spektakli opartych na dramatach tego znakomitego pisarza. Konkurs wciąż przyciąga szerokie rzesze pułtuskiej publiczności, wciąż bawi, budzi refleksje, edukuje – podsumowała tegoroczną edycję Bożena Suchocka – profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, przewodnicząca jury.

Nagrody i wyróżnienia? Zespołowe, pieniężne, otrzymały wszystkie grupy teatralne: Rozmyty Kontrast, ATM ARTYSTA, Teatr pod Dębem, Między Nami, TAJAGA, Ostatni Dzwonek. Za reżyserię Małgorzata Dzilińska i Lech Chybowski. Nagrody aktorskie – Elżbieta Gierek i Adam Gadomski. Nagroda specjalna – Mikołaj Zelech.

Wyróżnienia aktorskie: Adrianna Betlińska, Aldona Piotrowska, Michał Żuk.

Publiczność nagrodziła OSTATNI DZWONEK, Aleksandrę Jaworską, Michała Żuka.

Nagrodę burmistrza na wniosek dyr. Sosnowicz – Ptak otrzymał Andrzej Chorzela, specjalista do spraw multimediów.

Impresja filmowa ze spektakli teatralnych IX edycji zakończyła tegoroczną imprezę. Co nam pozostało? Ano czekać na X, jubileuszową edycję “PTA-K-a”.

Grażyna Maria Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *