pultuszczak

Facebook


Ważne szkolenie

2017-03-23 8:29:07

Na pływalni MOSiR w Pułtusku odbyło się szkolenie BLS/AED z zakresu wiedzy i umiejętności praktycznych stosowania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych przy użyciu defibrylatora zewnętrznego AED.

W szkoleniu wzięli  udział ratownicy i instruktorzy pływania zatrudnieni na pułtuskiej pływalni. Zajęcia przeprowadził ratownik medyczny WOPR p. Paweł Mieczkowski z Warszawy.
Defibrylator AED to urządzenie medyczne stosowane w przypadku wystąpienia zaburzenia rytmu serca zagrażającego życiu poszkodowanego. Szkolenie obejmowało umiejętności praktyczne wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku zatrzymania krążenia oraz układania chorego w pozycji bezpiecznej. W trakcie zajęć ćwiczono umiejętności obsługi automatycznego defibrylatora i postępowania z różnymi rytmami pracy serca. Uczestnicy  wykonywali zabieg resuscytacji i defibrylacji na fantomie. Ważne jest, aby użytkownicy defibrylatora potrafili rozpoznać oznaki nagłego zatrzymania krążenia oraz znali podstawy wiedzy teoretycznej z tego zakresu.
Dzięki szkoleniu ratownicy i instruktorzy nabyli cenne umiejętności w celu ratowania ludzkiego życia, a także utrwalili zasady obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED, w który wyposażona jest nasza pływalnia.
Dziękujemy prezesowi pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego panu Wojciechowi Błaszczykowi za pomoc w organizacji szkolenia.
MOSiR
szkolenie

szkolenie1

szkolenie2

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *