pultuszczak

Facebook


Wąska i za krótka

2018-04-06 10:00:30

Radny Michał Kisiel, w imieniu mieszkańców ulicy Wąskiej, pytał o jej dokończenie. Dlaczego remontując zostawiono kawałek?

Michał Kisiel stwierdził, że przebudowa ulicy Wąskiej na Popławach nie została skończona i zgodnie z obietnicami burmistrza, miała być kontynuowana w tym roku. Wykonano wprawdzie nową nawierzchnię z kostki i chodniki na Wąskiej i Żabiej. W projekcie przygotowanym przez Wydział Inwestycji Wąska miała się łączyć z Bartodziejską, ale na długości 150 m przebudowa nie została skończona i tam tej nowej nawierzchni nie ma. Tak więc mieszkańcy, przejeżdżając przez te „ubytki”, przewożą piach i błoto na nową nawierzchnię z kostki.
Jak się okazuje ten nieszczęsny 150 – metrowy odcinek drogi nie był zaprojektowany. Owszem umieszczono go w koncepcji przygotowanej przez projektanta, natomiast projekt z uzgodnieniami zgłoszony do starostwa już tego odcinka nie obejmował, ze względu na to, że całość inwestycji przekraczałaby kilometr i trzeba by było występować o decyzję środowiskową.

Czy w takim razie da się ten odcinek dobudować teraz? – pytał radny Michał Kisiel. Odpowiedź ma otrzymać na piśmie.

Zdjęcie: Wąska długo czekała na remont, a gdy w końcu stał się rzeczywistością, kawałka ulicy nie dokończono. To archiwalne zdjęcie sprzed lat

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *