pultuszczak
Wandale znów w akcji

2023-07-06 3:12:44

W nocy z 24 na 25 czerwca doszło do kradzieży czterech pokryw studzienek kanalizacyjnych w czterech różnych lokalizacjach na terenie naszej gminy (ul. Widok, 17 Stycznia i Na Skarpie).

Niezabezpieczona studzienka stwarzała zagrożenie zarówno dla pieszych jak i pojazdów, dlatego Urząd Miejski zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie podobnych sytuacji organom policji tel. 997, na numer alarmowy 112 lub do Straży Miejskiej 23 692 06 12. Należy również zwracać uwagę na nietypowe czy podejrzane działania prowadzone przez nieoznakowane osoby (czyli bez logo służb drogowych, kanalizacyjnych, gazowych itd.) przy infrastrukturze drogowej i zapisywać
marki i numery rejestracyjne samochodów, którymi takie osoby się poruszają.
Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, taka sama odpowiedzialność grozi za paserstwo. W związku z tym, Straż Miejska apeluje do właścicieli skupów złomu, aby bacznie przyglądali się temu, co przyjmują. Wymiana i uzupełnianie skradzionych włazów wiąże się również z kosztami, który razem z montażem wynosi kilkaset złotych. Są to środki, które można wydać na inne cele.
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *