pultuszczak

Facebook

Wandal stanie przed sądem

2022-08-25 2:12:34

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia szlabanu na przystani wodnej przy ul. Stare Miasto w Pułtusku. Pijany 28-latek spowodował straty w wysokości około 1000 zł. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o wandalu, który uszkodził szlaban blokujący dojazd do przystani wodnej przy ul. Stare Miasto w Pułtusku. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali mężczyznę, który się tego dopuścił. 28-letni pułtuszczanin, jak sam przyznał, był pijany, wraz ze znajomymi postanowili przyjechać na teren przystani wodnej, ale z uwagi na to, że dojazd do parkingu przy budynku użytkowanym przez członków Pułtuskiego Klubu Wodniaków był zabezpieczony szlabanem otwieranym automatycznie za pomocą pilota, zdenerwowany wyszedł z pojazdu i próbował siłą podnieść szlaban.
Aluminiowy element został wygięty i częściowo złamany. Wartość uszkodzonego urządzenia wjazdowego oszacowana została na 1000 zł.
Zgodnie z treścią art. 288 kk § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…