pultuszczak

Facebook
Wagarowicze pod lupą policji

2023-03-21 10:35:07

Pułtuscy policjanci skupiają się dzisiaj na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliżu szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych i dworców. Funkcjonariusze kontrolują również miejsca, w których spotyka się młodzież, aby ujawniać tych nieletnich, którzy przebywają na wagarach, pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo palą papierosy.

Policjanci kontrolują także punkty dystrybucji alkoholu, gdzie może dochodzić do jego sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia. Ponadto, sprawdzają osiedlowe zakamarki i pustostany oraz dbają o bezpieczeństwo w rejonie najbardziej ruchliwych ulic miast.

APELUJEMY do sprzedawców!!!

Wasze lokale odwiedzi zapewne wielu młodych ludzi, którzy będą chcieli kupić alkohol. Zanim sprzedacie go małoletniemu, pamiętajcie, że alkohol jest jednym z największych zagrożeń dotykających dziś młodych ludzi. Jest przyczyną poważnych problemów i zwiększa ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji.

Dlatego nie sprzedawajcie i nie podawajcie żadnego alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *