pultuszczak

Facebook

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

2017-11-06 9:37:26

W ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pułtuscy policjanci propagowali używanie elementów odblaskowych i niezbędnego wyposażenia jednośladów. Apelowali o właściwe zachowanie na drodze

Jesienią zmrok zapada wcześnie, a piesi poruszający się po nieoświetlonych drogach są słabo widoczni dla kierowców. Nawet jeden odblask może zwiększyć kilkukrotnie odległość, z jakiej kierowca widzi pieszego.
W ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pułtuscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na niechronionych użytkowników ruchu pod hasłem ,,Widoczni na drodze, bezpieczni po zmroku”. Celem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów poprzez podniesienie świadomości o prawidłowym korzystaniu z dróg.
W ostatni dzień października, do korzystania z odblasków i oświetlenia roweru zachęcał sam szef pułtuskiej Policji. Wraz z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego postanowił „oświetlić” niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku z działaniami mundurowi pojawili się w rejonach cmentarzy, rozdawali kamizelki, opaski magnetyczne, zawieszki, dzwonki i światła do roweru. Uświadamiali tym samym niechronionych uczestników ruchu drogowego, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym. Akcja przeprowadzona była w kilku miejscach na terenie miasta i gmin powiatu pułtuskiego.
Miejmy nadzieję, że dzięki odblaskom rozdawanym podczas naszej kampanii wspólnie przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa wielu użytkowników ruchu drogowego.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…