pultuszczak

Facebook


W nich jest przyszłość

2016-08-24 11:11:08

Młode Orły Nadnarwianki przygotowują się do kolejnego sezonu rozgrywek ligowych. Przebywali na obozie przygotowawczym, a w międzyczasie doszło do renowacji bocznego boiska, na którym będą teraz mieli przyjemność trenować

Cała ekipa wróciła z ośmiodniowego obozu w Lidzbarku Warmińskim, zorganizowanego przez trenera Pawła Brodzkiego.
– Był to już piąty taki obóz, w którym uczestniczyły Młode Orły, a my po raz drugi jesteśmy jego organizatorem. Brało w nim udział aż 76 zawodników z prawie wszystkich grup młodzieżowych – trampkarzy, młodzików, orlików i żaków. Zabrakło jedynie skrzatów (rocznik 2010/2011) – mówi trener Brodzki.
Poszczególne grupy rozegrały tam sparingi z drużynami Startu Otwock i Mazura Karczew. Grali ze zmiennym rezultatem, jednak nie wyniki są na tym etapie ważne, bowiem trenerzy nastawiają się przede wszystkim na indywidualny rozwój zawodników, który największe owoce powinien przynosić po 16. roku życia. Najważniejsze, że młodzi grali z pełnym zaangażowaniem. Trenerzy (oprócz Pawła Brodzkiego – Rafał Krzyżewski, Michał Sępławski i Konrad Mroziewicz) zadbali o to, aby połączyć ciężki trening i dyscyplinę z zabawą. Młodzi zawodnicy mieli okazję pograć w badmintona, zrelaksować się na plaży czy zintegrować przy ognisku.
Po powrocie z obozu, na Młodych Orłów czeka nie lada niespodzianka. Do użytku właśnie zostaje oddane boisko boczne na pułtuskim stadionie, które poddano poważnej renowacji. Inicjatorem i inwestorem prac był Zarząd Klubu UKS Młode Orły. Prace przebiegały od dłuższego czasu w trzech etapach. Na początku dzięki pomocy jednego z głównych sponsorów, p.Mirosława Tkaczyka, zakupiono sto kilo trawy oraz profesjonalny wózek do podlewania boisk. Realizacja planu byłaby niemożliwa bez pomocy pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a zwłaszcza p.Janusza Pawlaka, którzy wykonali wszystkie prace fizyczne przy boisku. Należy w tym miejscu także podziękować p.Andrzejowi Grabowskiemu za udostępnienie specjalistycznego siewnika oraz p.Grzegorzowi Czernikowi za pomocne konsultacje.
Po ubytkach trawy, które były widoczne szczególnie pod bramkami, a także po chwastach, nie ma już śladu. Boisko jest systematycznie koszone i podlewane i może już służyć tylko do treningu, a młodzież będzie na nim podnosić swoje umiejętności bez żadnych przeszkód.
Na pewno sporą stratą dla drużyny Młodzików jest to, że wraz z końcem czerwca z powodów osobistych Krzysztof Gaweł przestał pełnić funkcję ich trenera tej grupy. Korzystając z okazji nalezy podziękować trenerowi za pełną zapału profesjonalną pracę ze swoim zespołem o czym świadczy min. dorobek ligowy młodzików czy ilość zawodników powoływanych do kadry okręgu. W trzech sezonach podopieczni Krzysztofa Gawła rozegrali 42 spotkania ligowe, z których aż 35 zakończyło się ich zwycięstwem. Chłopcy grali bardzo ofensywnie, strzelając w tym czasie aż 243 bramki (średnio 5,8 gola na mecz!).
Ponadto, pod skrzydłami tego trenera wykształciło się kilku dobrych zawodników, z których spora część przyciągnęła uwagę trenerów Reprezentacji Okręgu Ciechanowsko-Ostrołęckiego Związku Piłki Nożnej. Powołania do kadry otrzymuje systematycznie aż jedna trzecia zawodników z zespołu młodzików. Wszystko to w dużej mierze udało się osiągnąć dzięki pracowitości trenera, który rzetelnie realizował program szkoleniowy oraz często uczestniczył w turniejach halowych (w których aż dziesięć razy chłopcy stanęli na podium) czy organizował sparingi, tworząc tym sam jak najlepsze warunki rozwoju dla swoich zawodników.
Nie oznacza to, że kadra trenerska Młodych Orłów została osłabiona. Wręcz przeciwnie! Do sztabu dołączyli Mariusz Soska (były gracz Nadnarwianki na szczeblu trzecioligowym) oraz Emil Iwiński i Piotr Cieślak.
W sezonie 2016/17 w rozgrywkach ligowych, w czterech kategoriach wiekowych (U-15, U-13, U-11 oraz U-9), wystąpi aż sześć zespołów Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk. Najstarszy rocznik trampkarzy zagra w I Lidze Mazowieckiej natomiast kolejne, w najwyższych możliwych dla siebie, czyli Ligach Okręgowych. Nowością w nadchodzącym sezonie jest fakt, że zgłoszone do rozgrywek również zespoły rezerwowe w dwóch najstarszych rocznikach (U-15, U-13).
W kategorii wiekowej U-15 (rocznik 2002/03) pierwszy zespół będzie występował w I Lidze Wojewódzkiej natomiast rezerwy rozpoczną swoją ligową przygodę od najniższego szczebla rozgrywek czyli od II Ligi Okręgowej. W minionym sezonie trampkarze Młodych Orłów wygrali wszystkie spotkania.
W kategorii wiekowej U-13 (rocznik 2004/2005) oba nasze zespoły (pierwsza drużyna oraz rezerwy) będą występować w Lidze Okręgowej odpowiednio w grupie 1 i 2. Stawką nadchodzącego sezonu jest walka o awans do Ekstraligi lub I Ligi Wojewódzkiej
W kategorii wiekowej U-11 (rocznik 2006/07) Młode Orły Nadnarwianki będą występować w Lidze Okręgowej w grupie 1. Jest to zdecydowanie najsilniejsza grupa, w której wystąpią trzy najlepsze drużyny Okręgu Ciechanowsko-Ostrołęckiego Związku Piłki Nożnej tj. Młode Orły Nadnarwianki, Olimp oraz Mławianka.
W kategorii wiekowej U-9 (rocznik 2008/09) Młode Orły Nadnarwianki będą rozgrywać mecze systemem turniejowym. Chłopcy swoich przeciwników poznają zapewne na początku września, tuż przed startem ligi.
Jednocześnie informujemy, że nadal prowadzony jest nabór do drużyn dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem w klubowe szeregi prosimy o kontakt z trenerami, który jest udostępniony na www.mlode-orly.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *