pultuszczak

Facebook


W końcu ruszają

2015-03-31 12:54:53

Ruszyły prace związane z montażem instalacji solarnych na nieruchomościach prywatnych mieszkańców gminy Pułtusk. W końcu!

Jest to pierwszy etap inwestycji. Zostali nim objęci mieszańcy, którzy oprócz 500 zł na projekt, wpłacili jeszcze kolejne 1500 zł zaliczki i z niecierpliwością czekali na realizację przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że każdy uczestnik projektu musi ponieść koszty w wysokości 30% wartości zainstalowanych na swojej nieruchomości solarów. Przetarg wygrała ta sama firma, która instalowała baterie słoneczne na miejskiej pływalni i naszych komendach. Jak twierdzi burmistrz, mieszkańcy moga być pewni jakości instalowanych u nich kolektorów, gdyż są to mercedesy wśród tego typu urządzeń, znanej renomowanej firmy.

W drugim etapie, który też niebawem, solary będą montowane u ok. 300 mieszkańców, którzy do tej pory ponieśli mniejszy koszt związany tylko z wykonaniem projektu. Osoby te mogą liczyć na dodatkowe udogodnienie w postaci rozłożenia tak zwanego wkładu własnego na dwie raty. Wszyscy chętni mogą jeszcze się zgłaszać i pytać o wolne miejsca, bo zdarzają się przypadki rezygnacji w uczestnictwa w projekcie i wtedy może z niego skorzystać ktoś inny.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *