pultuszczak

Facebook

W co zapakować różne przedmioty? Podpowiadamy

2021-02-25 12:10:02

Na świecie codziennie nadaje się olbrzymie ilości przesyłek. Ten trend nie omija również naszego kraju. Wysyłamy coraz więcej rzeczy: ubrania, zabawki, sprzęty elektroniczne i szklane naczynia, drobiazgi i duże przedmioty, rzeczy lekkie i bardzo ciężkie. Czy wiesz jak prawidłowo zabezpieczyć je na czas transportu, by uniknąć uszkodzeń i komplikacji związanych z reklamacją? Podpowiemy Ci jak to zrobić.

1. Rzeczy wykonane z papieru

Kalendarze, zdjęcia w dużym formacie i plakaty mogą przysporzyć wiele problemów w trakcie pakowania. W tym przypadku nie trudno przecież o zagniecenia i przedarcia. Do wysyłki rzeczy wykonanych z papieru warto wybierać więc tuby kartonowe. Wystarczy zwinąć plakat, kalendarz lub zdjęcie w rulon i włożyć do środka, a potem nałożyć zatyczkę i zaadresować przesyłkę. Konstrukcja tub wyklucza możliwość powstawania zagnieceń i przedarć. Ponadto tuby chronią zawartość przed wilgocią i kurzem. Do pakowania różnego rodzaju dokumentów warto wybierać natomiast przezroczyste koperty kurierskie. Oprócz listu przewozowego możesz umieścić w nich gwarancje, instrukcje czy paragony. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystkie dokumenty dołączone do paczki dotrą do odbiorców w idealnym stanie. Koperta kurierska wykonana jest bowiem z wysokiej jakości folii, która zabezpiecza kartki przed wilgocią i zabrudzeniami.

2. Masywne przedmioty

Zamierzasz wysłać ciężkie rzeczy? Musisz wykazać się dużą uwagą w trakcie wyboru opakowania, by odpowiednio je zabezpieczyć. Przedmioty o dużej wadze należy umieszczać w kartonach pięciowarstwowych. Takie pudełka są znacznie bardziej wytrzymałe niż większość opakowań, które zazwyczaj wykonane są z trzech warstw tektury. Wytrzymałe pudełka dobrej jakości znajdziesz na stronie: www.kartony24.eu. Ważna jest również technika pakowania. Do zabezpieczenia paczki wybierz mocne taśmy pakowe i dokładnie oklej nimi pudełko dookoła, a potem dodatkowo zabezpiecz dno. Całą przesyłkę owiń w folię stretch i na końcu ponownie umieść na niej kilka pasków taśmy. W ten sposób zwiększysz odporność pudełka na nacisk.

3. Sprzęty elektroniczne

Drobne urządzenia elektroniczne np. pamięć USB czy słuchawki douszne, można wysyłać w kopertach bąbelkowych, ponieważ dobrze chronią zawartość przed wstrząsami i wilgocią. Nieco większe sprzęty, takie jak telefony czy tablety, powinny znaleźć się natomiast w kartonach fasonowych. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ do złożenia takich kartonów nie potrzebujesz taśmy klejącej. Większe rzeczy np.: drukarki, telewizory czy radia trzeba wysyłać natomiast w tradycyjnych kartonach klapowych. Tutaj także wskazane będzie skorzystanie z pudełek pięciowarstwowych. Urządzenia przed wysyłką należy odpowiednio przygotować. Wyłącz sprzęt, wyjmij wszystkie dodatkowe elementy np. pamięć przenośną i płyty CD, a potem owiń urządzenie w folię bąbelkową. Umieść pakunek w centralnej części kartonu, a całą wolną przestrzeń wypełnij skropakiem lub papierem. Pamiętaj, że na pudełku warto umieścić etykietę ostrzegawczą.

4. Ubrania

Do wysyłki odzieży nadają się kartony, ale jeśli wysyłasz pojedyncze sztuki ubrań, warto umieszczać je w foliopakach. Koperty foliowe wykonane są z kilku warstw wytrzymałej folii, więc rzeczy będą w niech chronione przed wilgocią, kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Foliopaki są łatwe w użyciu i lekkie, dzięki czemu nie powodują zwiększenia masy przesyłki. Można wykorzystać je także do pakowania akcesoriów, obuwia czy zabawek pluszowych.

5. Książki

Jeśli prowadzisz księgarnię internetową lub po prostu wyprzedajesz część książek z domowej biblioteczki, warto zaopatrzyć się w specjalne kartony na książki. Możesz umieścić w nich nawet kilka książek różnej wielkości, więc jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Co więcej, takie kartony nadają się również do wysyłki folderów, albumów czy grafik. Książki można umieszczać także w foliopakach.

Niektóre rzeczy mogą przysporzyć nam sporo problemów w trakcie pakowania, ale tak naprawdę ich wysyłka wcale nie jest trudna. Wystarczy mieć pod ręką niezbędne akcesoria i poświęcić odrobinę czasu na staranne zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, by zawartość mogła trafić do rąk odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…