pultuszczak

Facebook

UWAŻAM TEMAT ZA ROZSTRZYGNIĘTY

2019-08-23 12:56:01

9 sierpnia bieżącego roku skierowaliśmy pismo do przewodniczącego Rady Powiatu Tadeusza Nalewajka z prośbą o odpowiedź na pytania w związku z trzecim już LISTEM OTWARTYM do REDAKCJI, nawiązującym do tekstu w “TP” sprzed trzech lat ” Panie Kukiz, do zobaczenia w sądzie”

Oto pytania: 1.  Czy zapowiadany  przez Pana pozew przeciwko Pawłowi Kukizowi został już złożony?

2. Czy prawdą jest, że  zamierza Pan kandydować w najbliższych wyborach parlamentarnych?

Już 10 sierpnia uzyskaliśmy odpowiedź na zadane pytania. T. Nalewajk podał, że “Nie wystąpiłem z pozwem, bo uważam temat za rozstrzygnięty przez niezawisły sąd z mojego powództwa. Kto będzie kandydował z PSL z naszego powiatu, zadecydują konwencje wyborcze”. 

Przypomnijmy, że w roku 2016 poseł Paweł Kukiz opublikował na portalu społecznościowym listę 23 polityków związanych z Platformą Obywatelską, którzy – jak twierdził – byli w przeszłości związani z PZPR i SB. Na ostatniej, 23 pozycji listy, znajdował się Tadeusz Nalewajk, wiceszef Ministerstwa  Spraw Wewnętrznych i Administracji Donalda Tuska z nominacji PSL.

Przypomnijmy też, że w 2008 r. Tadeusz Nalewajk wystąpił do sądu z wnioskiem o sprawdzenie, czy skłamał w oświadczeniu lustracyjnym, że nigdy nie był agentem bezpieki. Jedenaście miesięcy później  Sąd Okręgowy dla Warszawy – Pragi wydał oświadczenie całkowicie go oczyszczające.

GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…