pultuszczak

Facebook
UWAŻAJ PRZY SPRZEDAŻY W INTERNECIE

2022-12-14 2:20:08

Sprzedajesz coś przez portal aukcyjny? Uważaj! Jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych, przekonała się 23-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego. Kobieta, na jednym z portali ogłoszeniowych, sprzedawała modyfikowane mleko. Zamiast otrzymać na swoje konto pieniądze za sprzedaż produktu, została oszukana. Z konta bankowego 23-latki zniknęło 800 złotych

Kobieta wystawiła na jednym z portali sprzedażowych modyfikowane mleko, gdy otrzymała wiadomość e-mail, kliknęła w załączony link, tam podała dane osobowe. Okazało się, że po chwili oszust z jej konta dokonał kilku transakcji kodem. 23 – letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego straciła 800 złotych.

Apelujemy o szczególną czujność podczas różnego rodzaju transakcji w sieci i za pośrednictwem komunikatorów.

  • Nie klikajmy w podesłane linki, bezpieczniej jest wybierać płatność za pobraniem.

  • Nie udostępniajmy telefonicznie nikomu swoich danych do logowania w  internetowym systemie bankowości elektronicznej, nawet pracownikom banku.

  • Nie autoryzujmy przelewów, których sam nie wykonujesz.

  • Nie podawajmy żadnych kodów autoryzacyjnych w przypadku kiedy ktoś dzwoni (niezależnie z jakiego numeru).

Dzisiejsze zakupy przeniosły się do internetu. Zwłaszcza osoby młode śledzą aukcje i też w ten sposób sprzedają różne przedmioty. Niestety oszuści również tutaj działają i wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki jak bezpiecznie kupować i sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega, co powinno wzmóc naszą uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać. Rozmawiajmy wspólnie ze znajomymi, rodziną, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze tej formy sprzedaży.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *