pultuszczak

Facebook


Uwaga na petardy i fajerwerki!

2016-12-29 12:11:50

Nieumiejętne obchodzenie się z materiałami jest przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków. Policja przypominają po raz kolejny o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby szampańska sylwestrowa zabawa nie zakończyła się tragedią.

Przed nami okres noworoczny, który tradycyjnie obfituje w uroczystości, w czasie, których wykorzystywane są różnego rodzaju petardy i fajerwerki. Nieumiejętne obchodzenie się z tymi materiałami, każdego roku jest przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków. Tylko od nas zależy, aby czas noworoczny nie zakończył się tragicznie. Najczęściej efektem nieprawidłowego posługiwania się środkami pirotechnicznymi są oparzenia skóry, uszkodzenia ciała, utrata wzroku, kalectwo, a nawet śmierć.
Przypominamy i apelujemy, że sprzedaż petard i fajerwerków jest dozwolona tylko osobom pełnoletnim, legitymującym się dowodem osobistym a należy je kupować tylko z legalnych źródeł, sklepów mających odpowiednie zezwolenie. Nie należy używać środków pirotechnicznych w dużej grupie osób i w miejscach publicznych, wewnątrz pomieszczeń a petard nie trzymać w dłoniach. Bardzo ważną uwagą jest nieużywanie fajerwerków i petard będąc pod wpływem alkoholu. Dorośli – zwracajcie szczególną uwagę na dzieci, które nie powinny bez opieki posługiwać się środkami pirotechnicznymi!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *