pultuszczak

Facebook

UWAGA NA DZIKIE ZWIERZĘTA!

2022-02-08 1:58:56

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wbiegają dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. W ostatnim czasie pułtuscy policjanci odnotowali kilka takich zdarzeń. Na szczęście w ich wyniku nie ucierpiała żadna osoba. W związku z powyższym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku apelują do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy, zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże

Ostatnie tego rodzaju zgłoszenie dyżurny pułtuskich policjantów odebrał w miniony piątek. Kierujący skodą, 26 – letni mieszkaniec naszego powiatu, w Gzowie potrącił dzikie zwierzę, które wbiegło na drogę wprost pod jadący pojazd. To już kolejne zdarzenie w tym miejscu z udziałem dzikiej zwierzyny. Kierujący nie doznał żadnych obrażeń.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Kierowca jadący z nadmierną prędkością może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować, czy wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze, a zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może być groźne w skutkach, a nawet skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu.

Dlatego ponownie zwracamy się z apelem o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i po prostu zdjęcie nogi z gazu. Zawsze, gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta, odpuśćmy pedał gazu – to nam da większe szanse w chwili gdy na jezdnię wtargnie nieoczekiwany “gość”.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…