pultuszczak

Facebook


UWAGA MOTOCYKLIŚCI!

2016-07-08 10:41:10

W związku ze skargami mieszkańców na brawurowo jeżdżących motocyklistów policjanci z pułtuskiej drogówki będą zwracali szczególną uwagę na tą grupę użytkowników dróg

Wraz z nadejściem lata obserwujemy na drogach coraz większą ilość jednośladów.
Jazda na jednym kole, ryk silników, zakrywanie tablic, kierowanie bez uprawnień czy też wyprzedzanie „na milimetry” to najczęstsze zażalenia mieszkańców powiatu pułtuskiego zgłaszane do Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Ze skarg wynika również, że jednoślady poruszają się z prędkością o wiele większą, niż dopuszczalna w danym miejscu, a kierujący nie zważają na znaki drogowe.
Funkcjonariusze przestrzegają, że brawurowa jazda jest często przyczyną wypadków i nie zawsze kończy się szczęśliwie. Każdego roku ginie wielu młodych ludzi, właśnie z powodu szarżowania na drodze. W związku z powyższym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą zwracali szczególną uwagę na kierujących jednośladami, a w przypadku naruszeń będą karali wysokimi mandatami.
Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu pułtuskiego aby informowali o podobnych zdarzeniach pod nr tel.: 23 692-72-00.

Maria Matuszewska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *