pultuszczak

Facebook


Uwaga Akcja „Pasy”!

2016-03-17 10:01:16

Dziś na drogach powiatu pułtuskiego prowadzona jest akcja „Pasy”. Policja kontroluje czy kierujący oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Za naruszenia przepisów funkcjonariusze stosują odpowiednie środki prawne.

W dniu dzisiejszym(17.03) od rana policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku prowadzą wzmożone działania kontrolne pod hasłem „Pasy”. Mając na uwadze bezpieczeństwo osób poruszających się w pojazdach, funkcjonariusze sprawdzają czy kierujący oraz pasażerowi mają zapięte pasy bezpieczeństwa a dzieci, przewożone są w fotelikach.
Policja przypomina, że na kierowcę nie stosującego się do przepisów prawa, może zostać nałożony mandat karny:
-100 zł i 2 pkt karne za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.
-150 zł i 6 pkt karnych za przewożenie dziecka w pojeździe poza fotelikiem ochronnym lub innym urządzeniem do przewożenia dzieci.
-100 zł i 4 pkt karne za kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa.
Ponadto pamiętać należy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, pasażer również może zostać ukaranym mandatem karnym za niekorzystanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy w wysokości 100 zł.
Policja przypomina, że zapięte pasy bezpieczeństwa są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa samochodu. Zmniejszają ryzyko utraty życia i chronią przed poważnymi urazami podczas wypadku. Dzieci przewożone w fotelikach są znacznie bezpieczniejsze podczas zderzenia i są mniej narażone na odniesienie obrażeń.
sierż. szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *