pultuszczak

Facebook


Uratowali tonącego

2016-07-08 1:49:57

Policjanci z Pułtuska sierż. szt. Rafał Morawski i sierż. Łukasz Grudziński wykazali się szybkim i zdecydowanym działaniem, które pozwoliło na uratowanie tonącego w Narwi mężczyzny.

Dzięki błyskawicznie udzielonej pierwszej pomocy mężczyzna przeżył. Wczoraj (07.07), tuż przed 20.00 dyżurny odebrał sygnał o tonących w Narwi dwóch osobach. Chodziło o okolice miejscowości Ponikiew. Doskonale znający teren policjanci bardzo szybko odnaleźli to miejsce. Zobaczyli, że w wodzie znajduje się ponton z młodym mężczyzną wzywającym pomocy, który trzyma nieprzytomną, zanurzoną osobę. Sam był w tarapatach z powodu znoszącego go nurtu rzeki.
Sierż. Łukasz Grudziński bez wahania wskoczył do wody, żeby chwycić ponton, następnie sierż. szt. Rafał Morawski podał mu rękę, żeby wspólnie wyciągnąć na brzeg obu mężczyzn. Na brzegu okazało się, że 52-latek nie daje oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po kilku minutach na miejsce przyjechali strażacy z JRG PSP w Pułtusku i wspólnie z policjantami kontynuowali reanimację. Mężczyzna odzyskał tętno i oddech, ale nieprzytomny został zabrany do szpitala w Pułtusku.
Wstępne ustalenia wskazują, że grupa mężczyzn kąpała się w Narwi, w miejscu znanym jako „Biała Góra”. W pewnym momencie postanowili przepłynąć na drugi brzeg rzeki. Wówczas 52-latek zaczął tonąć.
Kolejny raz apelujemy o rozwagę! Kąpiele w naturalnych zbiornikach wodnych, a w szczególności w rzekach, zawsze mogą stanowić zagrożenie.
Maria Matuszewska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *