pultuszczak

Facebook
Uratowała życie dziecku

2023-03-03 3:20:02

W miniony piątek, na terenie jednej z posesji w powiecie pułtuskim, doszło do wypadku. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały dwie osoby. Pułtuscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają jego okoliczności. Z naszych informacji wynika, że dwuletnie dziecko cudem uniknęło śmierci, a jego mama doznała ciężkich obrażeń

Na miejscu interweniowali strażacy, policjanci i służby medyczne. Z informacji straży pożarnej wynika, że w piątek, 24 lutego, dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 ratowników) zadysponowano do potrąconych przez ładowarkę kobiety i dziecka. Wszystko działo się w  miejscowości Zatory, przy ul. Wyszkowskiej. Ratownicy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, pomogli również w transporcie do karetki pogotowia.

Jak informuje mł. asp. Anna Kowalczyk z KPP w Pułtusku, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na jednej z posesji w miejscowości Zatory. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni mężczyzna, obsługując ładowarkę teleskopową, podczas cofania najechał na 27-latkę. Kobieta w tym czasie biegła w kierunku maszyny, aby zabrać dziecko, które jeździło na rowerku. W wyniku zdarzenia obrażenia odnieśli i kobieta, i dziecko, którzy natychmiast zostali przetransportowani do szpitala.

Pułtuscy policjanci zwracają się do mieszkańców powiatu z apelem, by dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich podczas wykonywanych prac w gospodarstwie – Miejmy na oku dzieci, gdy się bawią, spędzają czas na podwórku i nigdy nie dajmy się zwieść rutynie przy wykonywanych pracach rolnych.

 

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *