pultuszczak

Facebook


ULICA WYSZKOWSKA POD NADZOREM POLICJANTÓW

2020-05-19 11:57:54

Ograniczona ilość miejsc parkingowych w rejonie targowiska przy ul. Wyszkowskiej daje się we znaki nie tylko kierowcom. Pozostawianie pojazdów na linii krawędziowej ciągłej jest wykroczeniem, a co gorsza, zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierujących jednośladami. W ubiegłym tygodniu interwencje policjantów zakończyły się udzieleniem pouczeń sprawcom wykroczeń, w nadchodzącą niedzielę nie będzie aż takiej tolerancji.

W związku z faktem, że ulica Wyszkowska znalazła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – gdzie naniesionym zagrożeniem była prędkość i nieprawidłowe parkowanie – jest i będzie ona monitorowana przez służby Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku.
Apelujemy zatem by w ten i kolejne weekendy nie dochodziło do lekceważenia przepisów, związanych z nieprawidłowym parkowaniem w rejonie targowiska. Prosimy by zachowania kierowców nie były sprzeczne z prawem.
Przypominamy, że pozostawienie pojazdu na linii krawędziowej ciągłej jest wykroczeniem, za które kodeks karny przewiduje grzywnę w drodze mandatu karnego w kwocie 100 zł.
Parkowanie pojazdu w takim miejscu wpływa również na zmniejszenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników. Zachęcamy do parkowania w miejscach wyłącznie do tego wyznaczonych, przygotowany za targowiskiem plac spełnia potrzeby parkowania.
Jeśli kierowcy nie będą tego szanować, policjanci zmuszeni będą adekwatnie reagować.
Prawidłowe parkowanie leży w Państwa interesie!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *