pultuszczak

Facebook


UJAWNILI KRADZIEŻ PRĄDU

2019-02-22 1:03:39

Pułtuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Kobieta za swój czyn odpowie przed sądem, grozi jej kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych

Kilka dni temu, kryminalni z pułtuskiej komendy w jednym z mieszkań przy ulicy Kombatantów ujawnili kradzież prądu. Do sieci energetycznej, z pominięciem licznika, podłączyła się 43-latka. Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji zakład energetyczny. Na miejscu pracownik stwierdził ,że do lokalu doprowadzona jest energia elektryczna z pominięciem układu pomiarowo – rozliczającego przez skręcenie przewodów na tzw. krótko.

Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem. Kobiecie grozi teraz 5 lat więzienia.

sierż. Daniel Podlasin

Komentarze

1 komentarz

  1. Emerytorencista odpowiedz

    A dlaczego po zdemontowaniu licznika energii elektrycznej nie odłączono dopływu prądu do miejsca po zdemontowanym układzie pomiarowym ?
    Ewidentna wina pracowników Z.E.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *