pultuszczak

Facebook


Udana akcja Straży Granicznej

2015-09-17 10:56:06

Ujawnieniem nielegalnych wyrobów akcyzowych o łącznej wartości prawie 160 tys. złotych zakończyły się wczorajsze działania nowodworskiej Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Ciechanowa zatrzymali wczoraj w Pułtusku dwoje obywateli Armenii podejrzanych o posiadanie niedozwolonych wyrobów akcyzowych.
W wyniku przeszukania nieruchomości zajmowanych przez 54-letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę, ujawniono prawie 1200 litrów alkoholu w butelkach PET bez etykiet handlowych oraz przeszło 100 tys. szt. papierosów różnych marek. Zarówno alkohol jak i wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Łączna wartość rynkowa zatrzymanego towaru to prawie 160 tys. złotych a wartość uszczuplenia należności podatkowych oszacowano na przeszło 190 tys. złotych.
Zatrzymanym za popełnione przestępstwo skarbowe grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.
Dalsze czynności w przedmiotowej sprawie prowadzą funkcjonariusze Izby Celnej w Ciechanowie.

Papierosy i alkohol (2) Papierosy i alkohol (3)

Komentarze

1 komentarz

  1. Stach odpowiedz

    „Łączna wartość rynkowa zatrzymanego towaru to prawie 160 tys. złotych a wartość uszczuplenia należności podatkowych oszacowano na przeszło 190 tys. złotych.” Z informacji tej jasno wynika o wyjątkowa zaborczym systemie podatkowym. W tym przypadku podatek przekracza o 30 tys. wartość rynkową towaru. Kiedy się to zmieni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *