pultuszczak

Facebook


Uczniowie SKARGI charytatywnie

2015-07-14 1:36:46

Uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniężną. Zebrali ponad 800 zł, część przeznaczyli dla świetlicy środowiskowej Słonecznikowa Brać, część dla wielodzietnej rodziny, którą wskazał poseł Henryk Kowalczyk. Pomysł akcji powstał wśród uczniów I i II D (obie społeczno-prawne), kierował nią Artur Witoś, drugoklasista, opiekę nad całością sprawowały panie: Anna Krawczyńska i Jolanta Wotawa.
Artur Witoś: – Mieliśmy takie zajęcia z nowoczesnego patriotyzmu, a na ostatnich – wśród różnych projektów  – wyłoniliśmy mój, czyli Piotrowo Skargowe DNI DOBROCI. Koledzy zaproponowali mi pomoc i tak przeszedłem do działania. Idea była taka, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Do akcji przygotowywaliśmy się jakieś  półtora miesiąca.
I tak podczas Marszu częstowali ludzi  ciastem i ciasteczkami, a ci wrzucali im datki do puszek. Spodziewali się  więcej pieniędzy – dziś myślą, że niektórzy nie zrozumieli idei tejże zbiórki. – Ich wzrok skupił się nadto na tym, co oferowaliśmy i nie zauważali tych puszek –  tłumaczy Artur, który za pośrednictwem TYGODNIKA dziękuje swoim kolegom i koleżankom, około 30 osobom, za udział w przedsięwzięciu. Jeśli wolontariusze  będą chcieli z nami  współpracować, warto pomyśleć o rozwoju naszego projektu.
Natalia Górska z  grupy finansowej: – Pomagałam Arturowi, chodziłam z nim na spotkania do pana posła Kowalczyka, który nas bardzo wspierał. Była jeszcze grupa partnerska, angażująca sponsorów. Artur: – Udało nam się nawiązać pracę z MRÓWKĄ. Natalia: – Dostaliśmy strój Mrówki, trampolinę i jakieś słodkości dla dzieci.
Historyczka Anna Krawczyńska: – Pomysł zrodził się podczas zajęć Akademii Nowego Patriotyzmu. W nowoczesnym patriotyzmie nacisk kładziony jest na uczestnictwo w wyborach, na zrozumienie mechanizmów rządzących państwem, branie odpowiedzialności za to, co robimy. A akcja charytatywna… Dla mnie to było również coś nowego, szczególnie  uwarunkowania prawne dotyczące naszej działaności, a tych jest dużo… Pomógł nam pan poseł, wsparł młodzież organizacyjnie. Był zachwycony kompetencjami Artura. Też go chwalę, zaangażował większość swojej klasy, ma duży talent organizacyjny.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *