pultuszczak

Facebook


Uczniowie SKARGI charytatywnie

2015-07-14 1:36:46

Uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniężną. Zebrali ponad 800 zł, część przeznaczyli dla świetlicy środowiskowej Słonecznikowa Brać, część dla wielodzietnej rodziny, którą wskazał poseł Henryk Kowalczyk. Pomysł akcji powstał wśród uczniów I i II D (obie społeczno-prawne), kierował nią Artur Witoś, drugoklasista, opiekę nad całością sprawowały panie: Anna Krawczyńska i Jolanta Wotawa.
Artur Witoś: – Mieliśmy takie zajęcia z nowoczesnego patriotyzmu, a na ostatnich – wśród różnych projektów  – wyłoniliśmy mój, czyli Piotrowo Skargowe DNI DOBROCI. Koledzy zaproponowali mi pomoc i tak przeszedłem do działania. Idea była taka, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Do akcji przygotowywaliśmy się jakieś  półtora miesiąca.
I tak podczas Marszu częstowali ludzi  ciastem i ciasteczkami, a ci wrzucali im datki do puszek. Spodziewali się  więcej pieniędzy – dziś myślą, że niektórzy nie zrozumieli idei tejże zbiórki. – Ich wzrok skupił się nadto na tym, co oferowaliśmy i nie zauważali tych puszek –  tłumaczy Artur, który za pośrednictwem TYGODNIKA dziękuje swoim kolegom i koleżankom, około 30 osobom, za udział w przedsięwzięciu. Jeśli wolontariusze  będą chcieli z nami  współpracować, warto pomyśleć o rozwoju naszego projektu.
Natalia Górska z  grupy finansowej: – Pomagałam Arturowi, chodziłam z nim na spotkania do pana posła Kowalczyka, który nas bardzo wspierał. Była jeszcze grupa partnerska, angażująca sponsorów. Artur: – Udało nam się nawiązać pracę z MRÓWKĄ. Natalia: – Dostaliśmy strój Mrówki, trampolinę i jakieś słodkości dla dzieci.
Historyczka Anna Krawczyńska: – Pomysł zrodził się podczas zajęć Akademii Nowego Patriotyzmu. W nowoczesnym patriotyzmie nacisk kładziony jest na uczestnictwo w wyborach, na zrozumienie mechanizmów rządzących państwem, branie odpowiedzialności za to, co robimy. A akcja charytatywna… Dla mnie to było również coś nowego, szczególnie  uwarunkowania prawne dotyczące naszej działaności, a tych jest dużo… Pomógł nam pan poseł, wsparł młodzież organizacyjnie. Był zachwycony kompetencjami Artura. Też go chwalę, zaangażował większość swojej klasy, ma duży talent organizacyjny.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *