pultuszczak

Facebook


UCZCIWY PUŁTUSZCZANIN

2020-01-09 10:07:24

Do pułtuskich policjantów zgłosił się młody mężczyzna. Oznajmił, że znalazł pieniądze, prosił o pomoc w ustaleniu właściciela i zwrócenie gotówki. Jeszcze tego samego dnia zguba została oddana właściwej osobie

Godną naśladowania postawą wykazał się 28 – latek z Pułtuska. Wczoraj, wracając z Warszawy, na parkingu w rejonie jednej z restauracji, znalazł pieniądze w dwóch plikach związanych gumką. Mężczyzna zaniepokojony losem osoby, która je utraciła, bez chwili zawahania postanowił zgubę przywieźć do Komendy i przekazać pułtuskim stróżom prawa.
Po przeliczeniu okazało się, że jest to kwota 14 700 zł. Dzięki załączonej w koszulce fakturze, udało się ustalić dane właściciela firmy, który osobiście zna poszkodowanego. Następnie funkcjonariusze skontaktowali się ze wskazanym 53 – letnim mieszkańcem Piastowa, który opisał dokładnie czas i sytuację, w jakiej zagubił rzeczy, ich nominały i łączną kwotę. Jeszcze tego samego dnia stawił się w Komendzie i odebrał pieniądze.
Dziękujemy mieszkańcowi Pułtuska za uczciwość i obywatelską postawę, która niewątpliwie zasługuje na dużą aprobatę i uznanie!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *