pultuszczak

Facebook


Ucierpiała remiza w Przemiarowie

2019-09-12 11:09:07

W minionym tygodniu nasz powiat nawiedziła gwałtowna burza. Trochę wystraszyła mieszkańców błyskawicami i porządną ulewą. Wiatr narobił bałaganu na balkonach, w ogródkach, zrywał konary drzew

Mieszkańców Pułtuska i okolic zaskoczyła wiadomość o zerwaniu dachu na świetlicy wiejskiej w Przemiarowie. Budynek był niedawno pięknie wyremontowany, stał się miejscem spotkań mieszkańców, imprez, uroczystości. Przy remoncie wnętrza i elewacji, nie zmieniano jednak starego dachu na budynku. Z informacji uzyskanych z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pułtusku wynika, że 29 sierpnia siedem zastępów: z JRG, OSP Głodowo, OSP Trzciniec, OSP Przemiarowo (łącznie 27 ratowników) likwidowało skutki porywistego wiatru, który spowodował zniszczenia budynku świetlicy. Zniszczeniu uległo poszycie dachu, konstrukcja więźby dachowej oraz kominy.

Sprawa jest poważna, bo przy tak dużych uszkodzeniach i kolejnych deszczach, mogło dojść do zalania wnętrza świetlicy. Na szczęście budynek bardzo szybko udało się zabezpieczyć plandekami. Za pomoc i sprawną akcję burmistrz dziękuje osobom w niej uczestniczącym. W podziękowaniu czytamy między innymi:

Dzięki ofiarnej pracy i zaangażowaniu wielu osób budynek został przykryty w całości plandekami i jest przygotowany do remontu, który odbędzie się w najbliższym czasie.

Ze względu na charakter zdarzenia i bardzo trudne warunki pracy szczególne słowa uznania kierujemy do strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji oraz do członków OSP Przemiarowo, OSP Trzciniec, OSP Głodowo i mieszkańcom Przemiarowa, którzy bezpośrednio przyczynili się do zabezpieczenia budynku.

Jednocześnie serdecznie dziękuje za okazaną pomoc Pani Hannie Popielarskiej  i firmie ZPHU TRAK, Pani Danucie Grochowskiej i firmie Sklep Przemysłowy Metalik, Panu Mariuszowi Różańskiemu i firmie Praca na wysokości, Panu Pawłowi Niedźwiedzkiemu i firmie Bar u Niedźwiadków oraz członkom Zespołu Zarządzania Kryzysowego Gminy Pułtusk ze szczególnym uwzględnieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pułtusku.

Od prezesa OSP w Przemiarowie Jarosława Kościka, który uczestniczył również w posiedzeniu sztabu kryzysowego w sprawie uszkodzonej świetlicy, dowiedzieliśmy się, że remont rozpocznie się już wkrótce. Nad Przemiarowem przeszła gwałtowna nawałnica, która tak silnie nie dotknęła okolicznych miejscowości. Gmina dokonała przesunięć środków i póki co przeznaczyła na remont świetlicy 100 tys. zł, choć wiadomo, że jest to kwota niewystarczająca. Do tematu będziemy powracać.

rpt

rpt

ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *