pultuszczak

Facebook

UCIEKAŁ Z DOPALACZAMI

2020-08-11 3:40:12

Młody mieszkaniec Pułtuska „wpadł” podczas kontroli osobistej przeprowadzonej przez policjantów. Posiadał dopalacze, a podczas przeprowadzanej interwencji, znieważył słowami wulgarnymi funkcjonariuszy. 29 – latek poniesie odpowiedzialność karną.

W sobotę, podczas patrolowania ulicy Mickiewicza, w rejonie jednego z bloków policjanci zauważyli grupę mężczyzn. Jeden z nich spożywał alkohol, drugi zaś był nadpobudliwy. Kiedy mundurowi wezwali go do wyjęcia zawartości kieszeni, mężczyzna zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany przez stróżów prawa. Nie spodziewał się, że zawiniątko, którego chciał się pozbyć, szybko zostanie znalezione przez policjantów. Jak się okazało, 29 – latek przechowywał w opakowaniu po chusteczkach higienicznych dopalacze.
W trakcie czynności, mężczyzna był agresywny, nie zamierzał podporządkować się żadnemu z wydawanych przez mundurowych poleceń. Zaczął kierować pod ich adresem obraźliwe słowa, w efekcie pułtuszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Przejęte środki zostaną poddane analizie w laboratorium, w celu określenia ich dokładnego składu. Od wyników badania będzie teraz zależało dalsze postępowanie w tej sprawie i sformułowanie konkretnych zarzutów. Za znieważenie policjantów grozi mu do roku pozbawienia wolności.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…